Melih Abi: Kamulaştırma gecikti çiftçi zor durumda kaldı

Giriş Tarihi: 21.3.2014
Adana'nın İmamoğlu ilçesine bağlı Sevinçli köyünden bir şikayet aldım. Okurumuz Abdullah Kökçü yaşadıkları sıkıntıyı bize aktardı. Köşemize taşıdık ve çözüm bulmaya çalışıyoruz. Diyor ki; "Yedigöze Barajı'nın sulama kanalları için çalışmalar yapıldı. Bu kanalların geçeceği yerlerde kamulaştırma olacağından tedbir kondu. Şimdi hiçbir şey yapamıyoruz. Yani ekemiyoruz, biçemiyoruz, satamıyoruz. DSİ yetkililerinden ricamız bir an önce çalışmalar tamamlansın. Biz de normal hayata devam edelim. Kredi borçlarımızı ödeyemiyoruz. Haliyle çiftçi olarak zor durumdayız." Okurumuzun şikayetini ve talebini yayınlıyoruz. Umarım çözüm bulunur, çiftçi düştüğü zor durumdan kurtulur.

PARK EDEN ARAÇLARA ÇÖZÜM BULUNMALI
Adana'da yol kenarına park eden araç sürücülerinin trafiği aksattığı konusundaki yazımı geçtiğimiz günlerde yazmıştım. Bu konuda Nuray Sürenkök Aktaşoğlu isimli okurumuz da kendi düşüncesini dile getirdi. Diyor ki; Merak ediyorum yetkililer sorunlara neden çözüm bulamıyor. Yola park eden araçlar, kaldırıma park eden araçlar neden gittikçe çoğalıyor. Trafiği kapatan araçlar veya kaldırıma park eden araçlar yüzünden bu kişiler caddede veya araçların arasında ilerlerken başlarına bir şey gelirse bunun sorumlusu kim? Biraz daha duyarlı olmak zor olmasa gerek. Umarım yetkililer de siz ve duyarlı vatandaşlarımız gibi hassas davranarak bu konuya bir çözüm bulurlar."
GÜLMECE
Bir hayli yaşlı olan Fadime ve Temel'e basın mensupları sormuş: "Kaç yaşındasınız?" "Seksen yedi, demiş Fadime... Yüz yaşıma kadar yaşayacağım." "Ben de seksen yedi, demiş Temel.. Ben 101 yaşıma kadar yaşayacağım." "Neden bir yıl fazla yaşamak istiyorsunuz?" "Hiç değilse bir yıl kafamı dinlerim."
Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Abi: Kamulaştırma gecikti çiftçi zor durumda kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN