Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vietnam'da fırsat alanı geniş

Adana'da Rotaryenlerle bir araya gelen Vietnam'ın Türkiye Büyükelçisi Nguyen The Cuong, gelişmekte olan ülkesinin Türk işadamları için geniş fırsatlar sunduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 21.3.2014
Nguyen The Cuong, Adana Rotary Kulübü'nün konuğu oldu. HiltonSA Oteli'nde düzenlenen toplantıda konuşan Nguyen The Cuong, 90 milyon nüfuslu ve Güney Doğu Asya ülkeleri arasında önemli yere sahip Vietnam'da, birçok sektörde Türk işadamlarının büyük fırsatlar yakalayabileceğini söyledi. Büyükelçi Cuong, konuşmasında Türkiye- Vietnam ilişkilerindeki hızlı gelişmeye dikkat çekti. 2000 yılında iki ülke arasındaki ticari ilişkinin sadece 29 milyon dolar olduğunu belirten Cuong, 2013 sonu itibariyle bu rakamın 1,6 milyar dolara çıktığını kaydetti. Cuong, 2010 yılında Türk Hava Yolları'nın Vietnam'a doğrudan uçuşlar başlatmasıyla bu gelişmenin daha da hızlandığını belirtti.

YATIRIM ÇAĞRISI
Vietnam'ın, toplam 620 milyon insanı kapsayan Güneydoğu Asya Milletler Birliği'nin bir parçası olduğunu kaydeden Büyükelçi Nguyen The Cuong, Türk girişimcilerin ülkesindeki yatırım fırsatlarını değerlendirmesini istedi. Toplantıda daha sonra Adana Rotary Kulübü Başkanı Tolga Tutaş, konuk büyükelçiye çeşitli hediyeler verdi. Gelecek dönem Gezi Kolu Başkanı Kemal Attilla da Vietnam'a düzenleyecekleri gezi hakkında üyelere bilgi verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vietnam'da fırsat alanı geniş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN