Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni: AK Parti seçimi 15 Mart'ta kazandı

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Başbakan Erdoğan'ın Adana mitinginde toplanan kalabalığın, Adana'da seçimi kazanacaklarının en açık göstergesi olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 21.3.2014
Kamuoyunda sıkça ortaya atılan anketlerin kafa bulandırmaya yönelik olduğunu söyleyen AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Biz de anketler yapıyoruz ve sonuçları biliyoruz. Ancak bizim adaylarımız, rakiplerini ya da diğer partileri karalamak yerine projelerini anlatmaya odaklanmış durumda. Zaten 15 Mart'taki mitingimiz, Adana'da seçimi kazacağımızın en açık göstergesi" dedi.

"PROJE ANLATIYORUZ"

AK Parti teşkilatının başkan adayları ve meclis üyesi adaylarıyla koordineli bir şekilde sahada olduğunu belirten Fikret Yeni, "Adaylarımız seçmenle buluşuyor, projelerini anlatıyor. Biz bu çalışmaların çok verimli olduğunu gözlemliyoruz. 15 Mart'ta yapılan mitingde ortaya konulan coşku, Adanalıların AK Parti'yi desteklediğini kamuoyuna açık bir şekilde gösterdi" diye konuştu. Kamuoyu yoklamalarının, Büyükşehir ve ilçelerde AK Parti'nin kazanacağını gösterdiğini kaydeden Yeni şunları söyledi: Seçim günü yaklaştıkça diğer partilerle aramızdaki fark açılıyor. Sahada ve özellikle Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Abdullah Torun'un proje tanıtım toplantısında görüldüğü üzere bizim işimiz bir başka aday veya partiyi eleştirmek değil. Seçim çalışmasındaki sorumluluğumuzun, seçmene yapabileceklerimizi anlatmak olduğunu düşünerek hareket ediyoruz.

MİTİNGDE BELLİ OLDU

AK Parti dışında herkesin anket sonucu açıkladığını ve inandırıcı olmayan rakamlarla kafaları bulandırmaya çalıştığını anlatan Yeni "Bazıları Adana kamuoyunu yanlış yönlendirme adına, çok da bilimsel gerçekliği olmayan oranlar açıklayarak manipülasyon yapıyor. Biz oran değil, destek sahibini ortaya koyarak daha net bir şekilde şansımızı ifade ediyoruz. 15 Mart'ta 100 bin kişiyi aşan, Adana'da daha önce görülmemiş bir miting coşkusu vardı. Seçimi kazanacağımız bu coşkuyla ortaya çıktı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni: AK Parti seçimi 15 Mart'ta kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN