Elazığ için çözüm planı hazırlandı

AK Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Mücahit Yanılmaz, marka şehir oluşturmak ve refahı yükseltmek için 16 başlık altında çözüm planı hazırladı

Giriş Tarihi: 24.3.2014
Y
erel seçimlerde Elazığ'daki en güçlü isim olan AK Parti Belediye Başkan adayı Mücahit Yanılmaz, marka şehir olma yolunda halkın refah düzeyini ve ekonomik gelirleri artırmak için 16 başlık altında çözüm planı ortaya koydu. Yanılmaz'ın planları arasında 'Ekonomi Geliştirme Merkezi' (EBEGEM), akıllı duraklar ve araç takip sistemi, elektrikli ulaşım araçları-ELBÜS, Harput'a açık hava füniküler sistemi, yeni bağlantı yolları ve yeni nazım planı projeleri özellikle dikkat çekiyor.
HİZMET AŞKI HEYECAN VERİYOR

Açıklanan çözüm planlarının tamamını 30 Mart'tan sonra hayata geçireceğini kaydeden AK Parti adayı Yanılmaz, "Hizmet aşkı ve Elazığ sevdası bizleri fazlasıyla heyecanlandırmaktadır. Bu heyecanla, bu aşkla yoğrulan çözüm planlarımızı duymak kamuoyunu nasıl sabırsızlandırıyorsa, bizler de bu planları uygulamak için o kadar sabırsızlanıyoruz. Şimdiki zamanı kolaylaştıran çözüm planlarımızla Elazığ'ımızı, bölgesinde adından söz ettiren bir marka şehir yapacağız" dedi.

İŞTE O DEV PROJELER

AK Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Mücahit Yanılmaz, 16 planını şöyle özetledi:
Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM): Bir nevi anayasa hükmünde yol haritası belirleyecek olan EBEGEM, tüm belediye hizmetlerine öncülük edecek.
Elazığ Belediyesi Araştırma Merkezi (EBAM): Belediye bünyesindeki tüm personelin, otokontrol becerisini kazanması ve hizmet içi eğitimler sayesinde kaliteli hizmet üretebilmesi amaçlanıyor.
Elazığ Kent Bilgi Sistemi (EKBİS): Sistemsizlik problemine kesin çözüm olacak bu sistem, aynı zamanda bünyesinde mühendislik, imar, temel hizmetler ve yönetimsel bilgileri barındıracak.
Akıllı duraklar ve araç takip sistemi: Güneş enerjisiyle çalışan korunaklı akıllı duraklar inşa edilecek. Toplu taşım araçlarındaki takip cihazlarından alınan konum bilgileri, akıllı duraklara iletilecek.
Modern otoparklar: Sıkışık trafiğe çözüm olarak, yer altı ve/veya yeryüzüne modern otomatik otoparklar kurulacak.
Harput'a açık hava füniküler sistemi: Harput'ta tarihi kent merkezinin araç trafiğinden arındırılarak yayalaştırılması amacıyla alternatif bir ulaşım sistemi kurulacak.
Modern bir toplu taşıma sistemi- ELBÜS: Enerji ihtiyacını yol boyunca asılı olan elektrik hattındaki iki kablodan alan elektrikli bir toplu taşıma sistemi olacak.
Yeni bağlantı yolları: Baskil bağlantı yolu, Tofaş kavşağı bağlantı yolu, Hazardağlı- Stadyum bağlantı yolu, İstasyon bağlantı yolu, sanayi bağlantı yolu oluşturulacak.
Kuzey çevreyolu: Kuzey çevre yolu 3 etaptan oluşacak. Toplam uzunluğu yaklaşık 34 kilometre olacak.
İmar ve kentsel dönüşüm: Şehrin yeniden imarına, yeni mücavir alan sınırları belirlenerek başlanacak.
Çevre düzeni planının revize edilmesi: Bu planlama ile mevcut 21 bin hektar mücavir alana ilave olarak, 25 bin hektar alan daha eklenecek.
Yeni nazım imar planı: İhtiyaçlara cevap verecek ayrıntılar, eksiksiz olarak bulunacak. Hatta mevcut mezarlık alanları rehabilite edilerek düzenlenecek. Kentsel dönüşüm: Trafik, otopark, sosyal alanların olmayışı, depreme dayanıksız yorgun yapılar, dar sokaklar, gürültü kirliliği ve daha birçok sorun kentsel dönüşümle çözülecek.
Harput kentsel dönüşüm uygulaması: Harput dokusuna uymayan çarpık yapılaşmalar, dokuya uygun hale getirilecek, tipolojik çalışmalarla Harput'ta yeni düzenlemeler yapılacak.
Çevre ve altyapı: Yeşile doymuş bir Elazığ ve hangi açıdan bakılırsa bakılsın daima yeşil bir kent oluşturulacak.
Şehir parkları: Şehir minyatür parkları, Cip Barajı mesire alanının düzenlenmesi yapılacak. Harput Vadi Park projesi, toplam alanı 1 milyon 464 bin metrekare büyüklüğünde kapsamlı bir çalışma olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elazığ için çözüm planı hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN