Trabzonlu ressam Gaziantep'te sergi açtı

Giriş Tarihi: 24.3.2014

Trabzonlu ressam Bülent Yavuz Yılmaz'ın 43 eserinin yer aldığı resim sergisi Gaziantep'te açıldı

Trabzonlu ressam Bülent Yavuz Yılmaz, Gaziantep Sanko Sanat Galerisi'nde "Çise" temasıyla kişisel resim sergisi açtı. 43 eserinin yer aldığı serginin açılışı, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergün Özuslu, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu ve sanatseverlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

EN KÜÇÜK KATKI BİLE ÖNEMLİ

Trabzonlu olan sanatçı Yılmaz'ı tebrik eden Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Trabzonlu insanların çok renkli, güzel, coşkulu, iddialı ve yaptıkları işe yüreğini koyan kişiler olduğunu belirtti. Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın da Gaziantep'in bir marka şehir olduğunu ifade ederek, "Sanat alanında da marka olması için kim emek veriyorsa, kim katkı yapıyorsa alkışlıyorum. En küçük bir katkıyı bile çok önemsiyorum" diye konuştu.

ANA TEMASI İNSAN

Resimlerinin ana temasını, insan ve onu çevreleyen yaşamsal alanın tüm imgeleri olan şemsiyelerin oluşturduğunu anlatan sanatçı Bülent Yavuz Yılmaz ise armoni ve ritim ile içselleştirdiği resimlerinde fırça vuruşlarının bazen coşkulu, bazen hırçın, bazen de melankolik olarak tuvale yansıdığını bildirdi. Konuşmaların ardından Kaymakam Aydın, sanatçı Yılmaz'a, Sanko Holding sponsorluğunda bastırılan "Belkıs Zeugma ve Mozaikleri" adlı bilimsel yayını takdim etti.

ATÖLYESİ BOLU'DA
1971 yılında Trabzon'da doğan Bülent Yavuz Yılmaz, 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Bölümü'nden mezun oldu. Birçok kişisel sergi açan sanatçının, ulusal ve uluslararası pek çok karma yarışmalı sergilerde eserleri sergilendi. Bolu'da kendi atölyesinde çalışmalarını sürdüren Yılmaz, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonlu ressam Gaziantep'te sergi açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN