Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suzan nine ödülü aldı

Giriş Tarihi: 26.3.2014

Adana Olgunlaşma Enstitüsü'nün 4'üncü Dantelin Dilinden İpliğin Telinden Yarışması neşeli geçti

Adana Olgunlaşma Enstitüsü'nün bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Dantelin Dilinden İpliğin Telinden Yarışması tamamlandı. Adana, Osmaniye ve Gaziantep'ten 39 kadının her biri birbirinden göz alıcı 51 çalışmayla katıldığı yarışmanın ödülleri törenle sahiplerine verildi. Törende, 83 yaşında olmasına rağmen hala dantel ören Ceyhanlı Suzan Keşlikli'ye özel ödül verildi.

ÖDÜLLERİ ALTIN OLDU

Enstitü'nün konferans salonunda düzenlenen ödül törenine Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep İnce, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme eski Genel Müdürü Ömer Balı ile yarışmacı kadınlar katıldı. Enstitü Müdürü İkbal Kalın törendeki konuşmasında, yarışmanın yine büyük ilgi gördüğünü belirtti. Yarışmada birincilik ödülünü, sıra dışı çalışmasıyla Adana'dan katılan Çiğdem Dekeli aldı. Yarışmada 2'ncilik ödülünü Osmaniye'den Yıldız Akçul ve 3'üncülük ödülünü yine Osmaniye'den İlknur Küçükbaş aldı. Dereceye giren kadınlara altın hediye edildi.

70 YILDIR DANTEL ÖRÜYOR
Ödül töreninin yıldızı, yaptığı dantel örtüyle yarışmaya katılan ve 'Özel ödül' verilen 83 yaşındaki Suzan Keşlikli oldu. Törene katılanlar tarafından ayakta alkışlanan ve etkinlik sonrasında da büyük ilgi gören Suzan Keşlikli'ye ödülünü Seylan Kaymakamı Ahmet Okur verdi. Genç kızların bile yapmakta zorlandığı dantel işini katarakt sorunu olan gözleriyle yapabilen Suzan nine, Ceyhan'da yaşadığını ve 13 yaşından bu yana dantel tığını elinden bırakmadığını söyledi. Suzan nine "Gözüme damla damlatarak idare ediyorum. Eskisi gibi hızlı yapamıyorum ama hala dantel örüyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suzan nine ödülü aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN