Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mhp Adana'da üçüncü parti

CHP Büyükşehir adayı Yıldıray Arıkan, MHP'nin seçim yarışını kirlettiğini öne sürerek, "Sahte anketlerle kafaları karıştırıyorlar. MHP Adana'da üçüncü parti durumunda" dedi

Giriş Tarihi: 27.3.2014
Adana'da seçim yarışı iyiden iyiye kızışmaya başladı. Gittiği her yerde seçmenleriyle buluşarak yapacakları işleri anlatan, projelerinden bahseden ve tüm Adana'yı kucaklama sözü veren CHP Büyükşehir Belediye başkan adayı Yıldıray Arıkan, seçim yarışında geri kalan MHP'nin yalan yanlış anketlerle kafaları karıştırmaya çalıştığını öne sürerek, "2011 seçiminde MHP'nin AK Parti ile arasında 200 bin CHP ile de 120 bin oy farkı vardı. Aradan geçen 2 yılda MHP'nin bu farkı kapatacak hiçbir icraatı olmadı. Halkı kandırmaya gerek yok. MHP'nin seçim kazanması olanaksız" dedi. Kendilerinin ve iktidar partisinin yaptırdığı anket sonuçlarının tüm gerçeği ortaya koyduğunu belirten Yıldıray Arıkan, "Yüksek Seçim Kurulu kayıtlarında Adana'da 2011 genel seçimlerinin sonuçları AK Parti 438 bin, CHP 360 bin ve MHP 238 bin olarak açıklandı. 16 Mart 2014 günü iktidara yakın olan Star Gazetesi'nde yayınlanan bir anket habere göre CHP'nin birinci parti, MHP'nin ise üçüncü parti olduğu bildirildi. Görülüyor ki Adana'da seçim CHP ile AK Parti arasında geçiyor. Rakamlar yalan söylemez. Ancak MHP'li adaylar hayal görüyor, halkı da bu yolla kandırmaya çalışıyor" diye konuştu.

RESMEN PAZARLIK

MHP'li adayların ve taraftarlarının Çukurova'da CHP'li seçmenleri arayarak, "Biz Çukurova'da Soner Çetin'i destekleyeceğiz, siz de Büyükşehir'de oyunuzu Hüseyin Sözlü'ye verin" dediğini iddia eden Büyükşehir adayı Yıldıray Arıkan, "Seçimi kaybedeceğini anlayan MHP kirli oyunlara başvuruyor. Ben CHP'li ve MHP'li seçmenlere sesleniyorum. Adana'da seçimin galibi kesinlikle CHP olacaktır. Bu yüzden hiçbir pazarlık söz konusu dahi değildir. CHP'li seçmen zaten böyle kirli bir oyuna asla gelmez. Vatandaşlarımızın çok duyarlı olmalarını istiyorum" şeklinde konuştu.

ADANA ŞANS TANIMAZ
Ceyhan'da üç dönem başkanlık yapan ancak arkasında dağlar gibi sorun bırakan MHP Büyükşehir adayı Hüseyin Sözlü'nün Adana'yı ileriye değil daha da geriye götüreceğini öne süren Yıldıray Arıkan şöyle dedi: "CHP'nin rüzgarından olumsuz etkilenen Hüseyin sözlü ve yandaşları yalan beyanlarla, mesnetsiz haberlerle, dedikodularla, asılsız pazarlıklarla Adana seçmenini kandırmaya çalışıyor ama başaramayacak. Adana halkı Hüseyin Sözlü ve ekibini çok iyi bilir. Ceyhan'da seçim kazanamayacağını bildiği için Adana'ya gelen birisine asla şans tanımaz. Yönlendirici ve gerçek olmayan açıklamalara kanmaz. Ve Adana CHP'de birleşecek. Herkes bunu 30 Mart'ta görecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mhp Adana'da üçüncü parti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN