Neden Uğur Mumcu değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Adana'da caddelerde düzenlediği mitingler tartışma yarattı. Halk sordu: Neden Uğur Mumcu da değil

Giriş Tarihi: 27.3.2014
MHP Adana İl örgütü tarafından düzenlenen miting programına katılarak 4 merkez ilçe ve üç ilçede halka hitap eden Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin Sarıçam'da Kozan Yolu otoban çıkışında, Yüreğir'de Yavuzlar seçim Bürosu önünde, Seyhan'da Pınar Cami önünde, Çukurova'da Ahmet Sapmaz Bulvarı'nda, İmamoğlu'nda merkez seçim bürosu önünde, Kozan'da kapalı spor salonu önünde ve Ceyhan'da Azerbaycan Parkı önünde miting yapması akıllara, "Acaba Uğur Mumcu Meydanı'nı dolduramama korkusu yüzünden mi böyle bir program tercih edildi" sorusunu getirdi.

DAR CADDELERDE MİTİNG

Adana'daki seçimlerde anket sonuçlarını kaynak göstererek büyük farkla önde olduklarını iddia eden Büyükşehir adayı Hüseyin Sözlü, Yüreğir adayı Yücel Bayram, Sarıçam adayı Bilal Uludağ, Çukurova adayı Ali Uğur Akbaş ve diğer ilçe adaylarının Uğur Mumcu Meydanı'nda miting yapılması konusunda neden çaba göstermediğini tartışan Adanalılar, "Kendilerinin iddia ettiği gibi gerçekten güçlü olsalardı, alanları doldurur, dar caddelerde miting yapmazlardı. Demek ki MHP adayları iddia edildiği gibi halkın desteğini arkasına almamış. Sandıklar bunu gösterecek" diye konuştular.

25 MAYIS 2013 MİTİNGİ

MHP Adana il Başkanı Mustafa İzgioğlu, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yaptığı ilçe mitinglerinin programını kendilerinin yaptığını belirterek, "Adana halkının iddia ettiği konulara asla katılmıyorum. Biz genel başkanımızın vatandaşlarımızla daha yakından temas etmesini sağlamak için böyle bir program yaptık. 4 merkez ve üç ilçe olmak üzere 7 miting inanılmaz heyecanlı ve coşkulu geçti. Başbakan'ın mitingini örnek gösterenler 25 Mayıs 2013'te düzenlenen MHP mitingini unutmasınlar. O günün fotoğrafı hafızalarda. Adana tarihinde böyle bir kalabalık görmemişti" şeklinde konuştu.

SİYASİ LİDERE NASİP

AK Parti Adana il örgütü tarafından 15 Mart Cumartesi günü düzenlenen mitingde Başbakan Erdoğan'ı dinlemek için Uğur Mumcu Meydanı'nı hıncahınç dolduran Adanalıların tarihe geçecek bir katılım gösterdiğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, "Başbakanımızı görmek, sesini duymak, Adana ile ilgili düşüncelerini öğrenmek isteyen vatandaşlarımız akın etti. Hepsine teşekkür ediyorum. MHP'de burada miting yapabilirdi. Merkez ve tüm ilçelerdeki partililer genel başkanlarını görüp dinleme imkanı bulurdu. Ancak yapmadılar. Onların mitingini görmedim. 25 Mayıs mitingi içinde bir şey diyemem. Adana kamuoyunun her iki miting hakkında düşünleri vardır. Rakamlar asla yalan söylemez. Adana'da partimizin yaptığı miting başka hiçbir siyasi lidere nasip olmamıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neden Uğur Mumcu değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN