Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adliye sanatın ev sahibi oldu

Giriş Tarihi: 28.3.2014

Adana Adliyesi önemli bir sanat etkinliğine ev sahipliği yaptı. Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu'nun işbirliği ile gerçekleştirilen sergi büyük ilgi gördü

Tarihi Adana Adliyesi sanata ev sahipliği yaptı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu işbirliğiyle hazırlanan fotoğraf sergisi ve kısa film gösterimine ilgi büyüktü. "Doğanın Renkleri" adlı fotoğraf sergisinde hakimler Erdem Şimşek, Vahit Baltacı ve Sinan Sivri'nin çalışmaları yer aldı. Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu'nun kurucusu Haluk Uygur ile Nazan Gökkaya'nın hapishanelerde çektiği fotoğraflarla oluşturulan "Tespihsiz Hapishaneler" adlı fotoğrafik gösteri begenildi.

36 ÇİÇEK FOTOĞRAFI

Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu Doğa Grubu üyesi hakim Erdem Şimşek, sergide yer alan 36 çiçek fotoğrafının 3 yıllık makro çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, "Bizler Adana hakimleri olarak bu etkinlikle Adana Adliyesi'nin sadece adli olaylarla değil, sanatın çeşitli dallarındaki etkinliklerle anılmasını istedik. Bu amaçla belirli aralıklarla bu etkinliklerimizi devam ettirmeye çalışacağız" dedi.

HAPİSHANE FOTOĞRAFLARI

Dr. Haluk Uygur ile Nazan Gökkaya'nın hapishanelerde çektiği fotoğraflarla oluşturulan "Tespihsiz Hapishaneler" adlı fotoğrafik gösteri ile hakim Vahit Baltacı'nın Alzheimer hastalığına dikkat çekmek için hazırladığı "Ceviz" adlı kısa film de izlendi. Sergiye Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Tülay Bulgurcu, Bölge Adliye Başsavcısı Sabri Beytorun, hakimler, savcılar, avukatlar ve adliye personeli katıldı.

SANATA DESTEĞE TEŞEKKÜR

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş sanata desteklerinin devam edeceğini belirtirken, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ise "Katılan ve sergiye destek verenlere teşekkür ediyoruz. Hep birlikte Adana'nın güzelliklerini ortaya çıkartacağız."diye konuştu. Sergiye katkıda bulunanlara anı plaketi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adliye sanatın ev sahibi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN