Bakan Çelik devreye girdi kan davası sona erdi

Giriş Tarihi: 28.3.2014
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçim bölgesi Şanlıurfa'da 10 yıl önce 1 kişinin ölümüyle başlayan kan davasını sona erdirdi. Havşanlı köyünde komşu olan ve Tamah aşiretine mensup Bozkurt, Ayniberk ve Boztepe aileleri, Bakan Çelik'in araya girmesiyle barıştı.

AİLELER EL SIKIŞTI

Kan davasının sürmemesi için araya giren kanat önderleri Muhittin Beyaz ve Abdurrahman Beyaz durumu Bakan Faruk Çelik'e bildirdiler. Yapılan görüşmelerin ardından, kan davalı aileler barışa ikna edildi. Bugün Şehitlik Çamlık'ta düzenlenen barış töreniyle, husumetli aileler birbirleri ile el sıkışarak aralarındaki kan davasına son verdiler. Barış yemeğine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, AK Parti milletvekilleri, Seydi Eyyüpoğlu, Abdulkerim Gök, Mahmut Kaçar, çok sayıda aşiret lideri, kanaat önderi ve köylüler katıldı.

ÖNCE BENİ KIZDIRDILAR
Havşanlı köy muhtarı Mahmut Ayniberk ile Hacı Halil Bozkurt barışa vesile olanlara teşekkür ettiler. Barış yemeğinde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik "Dünya hayatı inişli ve çıkışı olan bir hayattır. İnsanın başına her şey gelebilir. İnsan hatasızda olamaz, hatalarımızda olacak kusurlarımız da. Hatalarımızdan, kusurlarımızdan dönme erdemi bizler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Allah affedicidir. Af edilecek tek kapı orasıdır. Geçen gün Tamah aşireti ile görüşürken beni kızdırdılar. 'Ben de Tamah aşiretindenim, bütün sorunlarınızı üstleniyorum' dedim. Geçmiş geçmişte kaldı. Bizim geleceğe bakmamız gerek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çelik devreye girdi kan davası sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN