Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova GİAD hedeflediği yerde

Giriş Tarihi: 30.3.2014

Görevindeki 2 yılı değerlendiren Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, hedefledikleri yerde bulunduklarını söyledi

Çukurova GİAD 11'inci Dönem Yönetim Kurulu'nun 2 yıllık görev süresinde sona yaklaşıldı. Başkan Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Mehmet Simge Baş, Genel Sekreter Kazım Tosun, Sayman Hakan Burç, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Erkemen, Ali Fuat Çerçer ve Rafet Milli'den oluşan yönetimin, 2 yıllık görevi süresinde gerçekleşen faaliyetler, 170 sayfalık faaliyet dergisinde yer aldı. Geride kalan 2 yılı değerlendiren Başkan Ömer Faruk Sakarya, hayata geçirdikleri projeler, çalışmalar, önemli isimleri konuk ettikleri toplantılar ve açıklamalarla gündem oluşturduklarını, hedeflerine ulaştıklarını belirtti.

YAPILAMAYANI YAPTIK

11'inci Dönemde, en iyiyi yapmak ve Adana'ya en yüksek seviyede katkı koyabilmek amacıyla yola çıktıklarını bildiren Sakarya, şunları söyledi: "Bu iki yıl içerisinde gerçekten çok başarılı, faydalı, etkili projeler ve programlar gerçekleştirdik. 2 yıl boyunca yaptığımız ulusal ve uluslararası programların katkısıyla, tam da hayal ettiğimiz yerdeyiz. Programlarımızda odak noktamız sadece derneğimiz değil, Adana'mız da odak noktamızdı. Kentimizin imajını arttırmayı hedeflemiştik. Yaptığımız programlarla bu imaja daha önce hiç bir sivil toplum örgütünün yapamadığı katkıyı gerçekleştirdik. Artık, pek çok önemli yerde, ülkenin dört bir tarafında 'Adana'da bunlar da mı oluyormuş?' deniliyor."

İLKLERİN DERNEĞİ
11'nci dönem çalışmaları kapsamında Çukurova GİAD bünyesinde, Kadın Platformu kurularak, sosyal sorumluluk projeleri ve çalışmalar etkinleştirdi. Adana'yı yatırım açısından tanıtan İngilizce ve Türkçe tanıtım kitabı hazırlandı. Dragon Festivali'ne katılan dernek, Akdeniz Oyunları'nın Adana ayağına destek verdi. Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması düzenlendi ve dikkat çeken projeler kitaplaştırıldı. "Gelişim Atölyeleri Toplantıları"nda Nasuh Mahruki, Ahmet Şerif İzgören, Ferda Binatlı Gümüş, İpek Ateşalp, Tayfun Erdil, "Türkiye Geleceğini Konuşuyor" toplantıları kapsamında CHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Emekli Büyükelçi Onur Öymen, "Bilgi Güçtür" toplantıları kapsamında Prof. Dr. Şükrü Kızılot, ABD'li ünlü ekonomist Nouriel Roubini, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Londra'nın ilk Mayor'u Ken Livingstone ve Toronto'nun 62 ve 63. dönem Mayor'u David Miller konuk edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova GİAD hedeflediği yerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN