Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kablolar çalınınca köy susuz kaldı

Mersin'in Mut ilçesine bağlı Hocalı köyünde DSİ'nin sulama pompa istasyonunun motorlarının kabloları çalınınca, tarlalar susuz kaldı

Giriş Tarihi: 30.3.2014
Mersin'in Mut ilçesine bağlı Hocalı köyünde, DSİ'ye ait olan Evkafçiftliği Sulama Pompa İstasyonu'ndaki 8 motopompun elektrik kabloları, kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı. Motorlar çalışmadığı için çevredeki 5 bin dönüm arazi susuz kaldı. Yetkililerden yardım isteyen köylüler pompa istasyonuna bir bekçi ve görevlinin verilmesi gerektiğini söyledi.

ZEYTİN VE NARENCİYE VAR

Köylülerden Ali Şensoy, "Evkafçiftliği, Hocalı ve Haydar köyleri sınırları içerisinde yaklaşık 5 bin dönüm araziyi sulak amacıyla yapılan istasyondaki motopompun elektrik kabloları, kesilerek çalındı. Bağlantı kabloları olmayan motopomplar çalışmadığı için zeytin ve narenciye bahçelerimiz susuz kaldı. Yetkililerin bu konuda bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz" diye konuştu.

AĞAÇLAR KURUYOR

Vatandaşlardan Hasan Şahin ise, "2012 yılında hizmete giren ve Göksu ırmağından aldığı suyu arazilerimize taşıyan bu istasyonumuz tamamen durmuş vaziyette. Motopompların elektrik kabloları kesilip çalınınca meyve ve zeytin ağaçlarımızı, fidanlarımızı sulayamıyoruz. Sulama zamanı gelen ağaç fidanlarımız kurumaya yüz tuttu. Kış mevsiminin kurak geçmesi bu durumu daha da zorlaştırdı. Bu sorun hemen çözülmezse fidanlarımız ve ağaçlarımız tamamen kuruyacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kablolar çalınınca köy susuz kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN