Melih Abi: Yol yeni yapıldı ama hız kesici gerekiyor

Giriş Tarihi: 31.3.2014
Adana'dan Huzurevleri Mahallesi'nden bir şikayet aldım. Arayan okurumuz ilkokulda çocuğu olan bir veli. Apartmanlarının önünde yeni yapılan yola sevindiklerini ama tedirgin olduklarını söyleyerek, "77214 Sokak'ta oturuyorum. 5-6 ay kadar önce yolumuz asfalt yapıldı. Yokuş aşağı inen bir yol. Şimdi çok güzel. Fakat süratli geçen araçlar yüzünden tedirginiz. Zira karşı tarafta ilkokul var ve bizim çocuklarımız orada okuyor. Araçlar o kadar hızlı gidiyor ki korkuyoruz. Buraya bir hız kesici konulsa hem sürücülerin hızlı gitmesi engellenir, hem de biz veliler rahat bir nefes alırız" diyor. Umarım çözüm bulunur.

OTOBÜS GÜZERGAHI DEĞİŞMELİ
Adana'dan Mehmet Gürbüz isimli okurumuz yine Huzurevleri 77144 Sokak'tan arıyor. Okulun önünden geçen belediye otobüsleri ve dolmuşlarla ilgili sıkıntısını anlatarak, "Çocuğu Atilla İlköğretim Okulu'nda okuyan bir veliyim. Hemen bahçe duvarının bitişiğinden belediye otobüsleri ve dolmuşlar geçiyor. Yani çocuklarımız bir anda büyük araçlarla karşı karşıya kalıyorlar. Okul idaresine başvurdum. Hemen 10 metre ileride daha geniş bir yol var. Orası kullanılsın diye. Veliler ve okul yöneticileri dilekçe vermişler. UKOME karar vermiş ama uygulamaya geçilmemiş. Çocuklarımız açısından tedirginiz. Yeni güzergah kullanılırsa rahatlayacağız" dedi.

GÜLMECE
Temel banka soymak suçundan yargılanıyormuş. Son celsede hakim delil yetersizliğinden Temel'in tahliyesine karar vermiş. Temel bunu duyunca çok sevinmiş ve bağırarak hakime; "Uy cözünü sevdigumun hacim beyi, yani şimdi bu paralar penim oldu değil mu?"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Abi: Yol yeni yapıldı ama hız kesici gerekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN