Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmen öldü, lambalar takıldı

Adana'da Uğur öğretmenin trafik lambası istediği kavşakta kazaya kurban gitmesinin ardından UKOME o isteği yerine getirdi

Adana'da öğrencilerin trafik kazası yaşamaması için Ulaşım Dairesi Başkanlığı'ndan (UKOME) köprüye sinyalizasyon yapılmasını talep eden ve aynı noktada kamyonetin çarpması sonucu yaşamını yitiren lise öğretmeni Uğur Avşar'ın isteği öldükten sonra yerine getirildi. Trafik Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından 4 noktaya trafik lambaları takıldı.

KÖPRÜ YAPILDI AMA

Merkez Sarıçam ilçesinde Yeşil Bulvar'ın hemen yanına okul giriş ve çıkışına yolun karşısına geçilmesi için sinyalizasyonu olmayan köprü yapıldı. Sinyalizasyon yapılmaması nedeniyle öğrenciler kaza tehlikesi atlatmaya başladı. TOKİ Köprülü Lisesi edebiyat öğretmeni Uğur Avşar, okul yönetiminden kavşağa sinyalizasyon yapılması için belediyeye başvurulması talebinde bulundu. Bunun üzerine okul yönetimi UKOME'ye "Okulumuz Yeşil Bulvar üzerindeki DSİ TOKİ konutları içerisinde bulunmaktadır. Konutlara giriş ve çıkışlarda, trafik ışık-sinyalizasyon sistemi bulunmaması ve nispeten hızlı akan trafiğin olması, öğrencilerimiz için tehlike oluşturmaktadır. Söz konusu yere sinyalizasyon sisteminin yapılmasını talep ediyoruz" yazılı dilekçe verdi.

"UYGUN DEĞİL"
22 Kasım 2013 tarihinde verilen dilekçeye UKOME tarafından 31 Kasım 2013 tarihinde "Söz konusu yere trafik düzeni nedeniyle sinyalizasyon kurulması uygun olmadığına, ancak trafik güvenliğini sağlamak amacıyla, Kozan Yolu, Yeşil Bulvar hattına 3 sıra çelik yer butonunun monte edilmesine karar verilmiştir" cevabı verildi. Bu tarihten sonra öğrenciler yine sinyalizasyon olmadan canlarını tehlikeye atarak karşıdan karşıya geçmeye devam etti.

GERİ ADIM ATILDI
Geçtiğimiz ay korkulan oldu ve öğrencilerinin kaza yapmaması için sinyalizasyon başvurusu yaptıran Uğur Avşar, karşıdan karşıya geçerken bir kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Uğur öğretmenin ölümünün ve basından çıkan haberlerinin ardından Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı UKOME geri adım attı ve daha önce "Sinyalizasyon uygun değildir" demesine rağmen ekipler köprüye trafik lambaları taktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmen öldü, lambalar takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN