Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çıkarılan olayları üzülerek izliyorum

Giriş Tarihi: 5.4.2014
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, düzenlediği basın toplantısında 30 Mart seçim sonrası yaşanan olayları değerlendirdi. Çelik, "Milletimiz bir kez daha demokrasiden güvenden, kalkınmadan yana oy kullandı. Şanlıurfa bir huzur kenti. Elinden taşı ve sopayı eksik etmeyenlerin millet iradesini şiddet yolu ile gölgelemeye çalışmalarını üzülerek izliyorum" dedi.

HER TARAF YIKILDI
Çelik, Ceylanpınar, Birecik ve Viranşehir ilçesinde yapılan eylemlerle ilgili olarak şöyle konuştu: "Millet lafa değil, icraata bakıyor. Adlarında barış ve demokrasi olanların icraatları, son 2-3 gündür, net bir şekilde ortaya çıkmış bulunmaktadır. Seçim sonuçlarına itiraz edilecek yerler sokaklar değil, kanunların gösterdiği mercilerdir. Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz sokaklar tarumar ediliyor. İtiraz hakkınız var, itirazınızı edin, hakkınız varsa hakkınızı alırsınız. İtirazı beklemeden, Birecik'in adeta sokakları caddeleri tarumar ediliyor. Aynı şekilde Ceylanpınar'da itiraz beklenmeden her taraf yıkılıp, yakılıyor. İtiraz ediliyor, reddediliyor, yine eylemler devam ediyor."

BARIŞA KATKI SAĞLADIK

Bakan Faruk Çelik şöyle devam etti: "Demokrasi, barış, huzur ortamı diyoruz. Nasıl bir yaklaşımdır bu. Seçimi kaybetmiş bir duruş ile seçimi kazandığımız duruş ile arasında hiçbir fark yok. Saygı içerisinde neticeleri karşılayan bir parti olarak, barış ve huzur ortamında nasıl katkı sağladığımızı, tüm Şanlıurfalılar ve tüm Türkiye görmüştür. Ama Türkiye kamuoyu yanıltılmaya çalışılıyor. Hukuki süreçleri tamamlamadan, hak arama süreçleri tamamlanmadan, tahribe olan bir yöneliş, bir yönlendirme var. Ne yazık ki onlarca iş yeri, kamu binaları, yakılıp, yıkılmış, tahrip olmuş durumda."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıkarılan olayları üzülerek izliyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN