Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MElih ABİ: Sorumsuz sürücüler trafiği aksatıyor

Giriş Tarihi: 7.4.2014
Adana'dan bir şikayet aldım. Okurumuz, Turhan Cemal Beriker Bulvarı'nda tam olmasa da büyük bölümü hizmete açılan battı çıktı yollarla ilgili yaşadığı sıkıntıyı anlatarak, "Özellikle Atatürk Caddesi'nden çarşıya giderken Dörtyolağzı kavşağından sağa dönüşte hala tamamen kalkmayan şehirlerarası otobüs firmalarına ait şubeler var. Bu şubelerin önü çok tıkanıyor. Otobüs servisleri, duraklarda yolcu indir bindir yapan otobüs ve minibüsler gelişi güzel durarak trafiğin tıkanmasına neden oluyor. Halbuki bu yolda meydana gelen tıkanıklık nedeniyle yol bir hayli genişletildi. Ama bu defa da sorumsuz sürücüler yüzünden aksaklıklar oluyor. Özellikle trafiğin çok yoğun olduğu saatlerde sıkıntı daha çok. Herkes aynı yerde durmaya çalışıyor. Geriden gelen araçlar kocaman yolda geçecek yer bulamıyor" dedi. Şikayet gerçekten can sıkıcı. Çünkü trafiğin rahat akışını sağlamak amacıyla bu yol yeni genişletildi. Buna rağmen tıkanıyorsa önlem alınması gerektiğini düşünüyorum.

OBALAR CADDESİ HİZMET BEKLİYOR
Adana'dan bir başka şikayet de Seyhan ilçesine bağlı Obalar Caddesi'nden aldım. Okurumuz caddenin o bölgede en hareketli yer olmasına rağmen gerekli hizmeti alamadığını belirterek, "Yıllardan beri bu yol bu kadar hareketli olmasına rağmen çözüm bulunamıyor. Halbuki genişletilebilir, bulvar haline getirilebilir. Olmadı güzel bir asfalt çalışması yapılabilir. Böyle olursa burada yaşayan insanlar da kendilerine değer verildiğini düşünür. Yeni başkanımızdan Obalar Caddesi'ne hak ettiği değeri vermesini istiyoruz" dedi.

 GÜLMECE
Temizlikçi Fadime açık öğretimden diploma almak için fen bilgisi sınavına girer. Hoca sorar, Fadime cevaplar. "Mide ne iş yapar?" "Sindirim yapar, yediklerimizi öğütür." "Akciğer ne iş yapar?" "Solunum yapar, bizi yaşatır." "Kalp ne iş yapar?" "Kan dolaşımında rol oynar." "Peki... Beyin ne iş yapar?" "Ha o mu? O bizim apartmanda kapıcılık yapar."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MElih ABİ: Sorumsuz sürücüler trafiği aksatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN