'Adana'da seçime şaibe karıştıran bir şebeke var'

Giriş Tarihi: 8.4.2014
Adana seçimlerine yönelik açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer, "Adana'da bir seçim şirketi, bir seçim şebekesi var" dedi. Bakan Çelik "Maalesef bir seçim şebekesi yıllardan beri buradaki seçim sonuçlarına bir şekilde şaibe karıştırılmasında faaliyette. Örneğin, geçen seçimlerde seçime şaibe karıştırmaktan yargılanmış ve hüküm giymiş bir seçim kurulu müdürü geçen seçimi yönetti. Hatta bu seçimde de görevliydi zannediyorum. Şundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın, kazandığımız yerde ne kadar saygı duyuyorsak kaybettiğimiz yerde de o kadar saygı duyarız" dedi.

BİR OY BİLE HEBA OLMASIN

Seçimi kaybettikleri yerde masa başı oyunlarıyla almak gibi bir ahlaksızlıktan fersah fersah uzak olduklarını söyleyen Çelik her bir oyun kıymetli olduğunu söyledi. Bakan Çelik şöyle devam etti: "Mesela bir ilçede arkadaşlarım itiraz ettiler, orada itiraz neticesinde oy sayıldıktan sonra AK Parti'nin oyu düşmüştür muhalefetteki diğer partinin oyu yükselmiştir. Tabii ki AK Parti kazansın isterim ama şu bakımdan memnuniyet duyarım: Vatandaşın 18 oyu heba olmadı. O da siyasal sisteme girdi. Her bir oy kıymetlidir. Oy namustur. Dolayısıyla istenilen şey şudur: Bu kadar iddialar, bu kadar belgeler var, bu belgelerin neticesinde ortaya çıkması gereken tablo şudur; net bir şekilde neyse berraklaşsın, görev yapacak kişi hangi partiden olursa olsun rahat bir şekilde görev yapsın."

VATANDAŞIN İRADESİ ESASTIR
Ömer Çelik açıklamasında şunları söyledi: "Burada enteresan olan şu: CHP adayı AK Parti adayı ile birlikte basın toplantısı yapıyor. Teklif CHP adayından geldi. Evet bu seçimlerde şaibe var diyor. 1999'dan beri var diyor. Biz bu şaibeye karşı beraber bir irade koyalım diyor. Enteresandır CHP teşkilatı kendi adaylarını ihraç etme kararı alıyor. Bu başka bir şeyin itirafıdır bize göre. Ben Türkiye'nin her tarafı için söylüyorum, kazandığımız yere ne kadar saygı duyuyorsak kaybettiğimiz yere de o kadar saygı duyuyoruz. Vatandaşın oyu bizim için esastır. Vatandaşın iradesi esastır. Saygın olan odur. Demokrasinin namusu oradadır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Adana'da seçime şaibe karıştıran bir şebeke var'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN