Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MELİH ABİ: Molozlar kaldırılsın düzenlemeler yapılsın

Giriş Tarihi: 8.4.2014
Adana'dan bir okurumuz aradı. Bize aktardığı sorunu dinleyip yazmaya karar verdim. Diyor ki; "Turgut Özal Bulvarı'nda ve Kenan Evren Bulvarı'nda bazı boş arsalar var. Tabii hepsinin de sahipleri… Fakat arsa sahipleri ev yaptırmadığı ve değerlendirmediği için memleketin molozları buralara dökülüyor. Ortaya çok kötü bir görüntü çıkıyor. Belediyelerimiz arsa sahipleri ile görüşüp görüntü kirliliğinin ortadan kalkması adına düzenlemeler yapabilir. Örneğin çiçek ekilebilir, ağaçlandırabilir. Hem kötü görüntü ortadan kalkar, hem de şehir güzelleşir. İleride bu arsa sahipleri arazisini yine değerlendirsin." Şikayeti köşeme taşıdım. Dikkate alınırsa boş arsalar mezbelelik görüntüsünden kurtulur.

ARA YOLLAR BERBAT DURUMDA
Adana'da geçtiğimiz belediye döneminde ana yolların büyük çoğunluğu yapıldı. Trafiğin rahatlaması adına güzel şeyler yapıldı. Ama aynı düşünceleri ara yollar için söyleyemeyeceğiz. Belediye Evleri Mahallesi 84422 Sokak'ta Basınköy sitelerinde oturan bir okurumuz aradı ve "Ana yolların güzel olması kadar ara yollar o derece kötü. Önüne gelen yolu bozup bir şeyler yapıyor, sonra da eski haline getirmiyor. Mesela bizim sokakta su borusu döşendi, doğalgaz hattı çekildi. Ama bozulan yolumuz hala yapılmadı. Bu konuda kime ne görev düşüyorsa lütfen yapsın. Ara yollar da düzenlemeler yapılarak güzelleşsin" dedi.

GÜLMECE
Temel bir gün Fadime'yi harıl harıl örgü örerken görür: "Ula Fadime amma da hızli öriyisun." Fadime: "Hızli davranmak zorundayum. Yün bitmeden kazaği örmem gerekiyi da!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ: Molozlar kaldırılsın düzenlemeler yapılsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN