Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana Büyükşehir'in mazbatası Sözlü'de

MHP'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü, mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkan Vekili ve Adalet Komisyonu Başkan Vekili Meryem Uludamar'dan aldı

Giriş Tarihi: 10.4.2014
MHP'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü, mazbatasını aldı. Mazbatasını Adalet Komisyonu Başkan Vekili Meryem Uludamar'dan alan Hüseyin Sözlü, Adana Adliyesi çıkışında kısa bir konuşma yaptı. Hüseyin Sözlü, yaklaşık 10 günlük bir gecikmeyle mazbatasını aldığını belirterek ""Elbette ki buna hukuki anlamda gerekçeler öne sürülebilir ama takdir edersiniz ki Adana'da bir sürpriz yaşanmamıştır" dedi.

İDRAK ETMEK MÜMKÜN DEĞİL
1919'da Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesine ilk ses veren yerin Adana olduğunu kaydeden Sözlü, "Milliyetçi Hareket'in fikri oluşumunda Adana'nın çok önemli yeri vardır. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu toprakların insanıdır. 2009'da yine burada belediye başkanlığını MHP'ye veren yerdir Adana. Ama 2014 yılında seçimler sonrası koparılan fırtınayı normal şartlar altında anlamak, idrak etmek mümkün değil" diye konuştu. İktidar mensuplarının MHP'nin kazandığı seçimle ilgili şaibe iddialarını her fırsatta dile getirdiğini vurgulayan Hüseyin Sözlü şöyle devam etti: "İktidar partisi genel başkan yardımcıları, bakanları, anayasa uzlaşma komisyonu üyeleri çıktıkları her toplantıda mikrofonlara Adana'da şaibe olduğunu ifade etmişlerdir. İl başkanı eline mikrofonu her aldığında Adana'da seçimi kazandıklarını ifade etmiştir. MHP'ye yönelttikleri şaibelerin hiçbirini ispatlayamamıştır. İyi ki hukuk var adalet var. Hak, hukuk tecelli etmiştir."

ADANA'YI KUCAKLAYACAĞIZ

Adana'da yeni bir dönemin hak ve hukuk için başlayacağını ifade eden Sözlü, "Bu saatten sonra tüm hemşehrilerimizi tüm Adana'yı kucaklayacağız. Adanalılar hemşerisi, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye de bir armağan göndermiştir" diye konuştu. Törene, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MYK Üyesi Yılmaz Tankut, MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Hüseyin Sözlü'yü, eşi Zeynep Hanım ve çocukları Asena, Zeliha ve Oğuzhan yalnız bırakmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Büyükşehir'in mazbatası Sözlü'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN