Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SIRRIBERK ARSLAN: Başkanları artık rahat bırakalım

Giriş Tarihi: 11.4.2014
5 yıllık yerel yönetim için görev verdiğimiz belediye başkanlarımız mazbatalarını alarak koltuklarına oturdu. Her şey geride kaldı. Özellikle Kahramanmaraş için kaybedilen onca yıldan sonra kaybedilecek hiç zamanımız olmadığı için hepimize büyük görevler düşüyor.
İşte bu yüzden 'çağla artık herkes evine dağıla' misali belediye başkanlarını lütfen rahat bırakalım.
Yeter artık tebrik etmekmiş, başarı dilemekmiş bahanesiyle başkanların zamanını çalmayı bırakın beyler… Zaten 30 Mart'ta sandık başına giderek onlara olan sevginizi ve güvenimizi gösterip o makama oturmalarını sağlamış bulunmaktayız. Şimdi yeniden günlerdir grup grup gidip kıymetli vakitlerini almamalıyız. Elbette ki hiçbir belediye başkanımız hem kibarlıklarından hem de "Bak seçilir seçilmez halka kapıyı kapattı" dedirtmemek için "Artık yeter" demeyecektir.
Ama lütfen Kahramanmaraşlı saygı değer hemşerilerim bunu bizim düşünmemiz gerekir. 4 gün zemheri 40 gün zahmeti misaline dönüştürmeden bu hayırlı olsun ziyaretlerine bugünden itibaren noktayı koyalım.
Biz bu işi bitirelim ki sayın başkanlar başlasınlar hizmetlerine çalışmalarına.
İnanın vücut olarak da tükenmiş durumdalar. Gece gündüz demeden bir seçim atmosferinin ardından 3-4 saatlik uyku ile ayakta kalan başkanların yorgunluğu artık gözlerinden okunur vaziyette. Onlar artık sadece seçildikleri siyasi partilere oy verenlerin değil bulundukları il ve ilçelerde yaşayan herkesin belediye başkanı olduklarını unutmadan onları rahat bırakıp görevlerine başlamalarına müsaade etmeliyiz.
Kaldı ki hem yeni büyükşehir olmuş belediyenin başkanı sayın Fatih Erkoç'un hem yeni kurulan ilçelerin belediye başkanları sayın Hanefi Mahçiçek ve Necati Okay'ın yapacağı o kadar ama o kadar çok idari iş var ki Allah yardımcıları olsun.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SIRRIBERK ARSLAN: Başkanları artık rahat bırakalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN