Suriye'ye giden 3 kişi kayboldu

Sığındıkları Gaziantep'ten, babalarını görmek için ülkeleri Suriye'ye giden 2 kız kardeş ile büyük kardeşin 3 yaşındaki kızından 1 Nisan'dan bu yana haber alınamıyor

Giriş Tarihi: 12.4.2014
Savaştan kaçıp Gaziantep'e yerleşen ve Suriye'de kalan babalarını görmeye gideceklerini söyleyerek 3 yaşındaki kızı Lara Yusuf ile birlikte yola çıkan Canda Süleyman ile kız kardeşi Tayyibe Süleyman'dan 12 gündür haber alınamıyor. 3 yaşındaki kızı, karısı ve baldızının hayatından endişe eden Habip Yusuf, "En son Gaziantep Şehirlerarası Otogarı'nda görülmüşler. Suriye'deki akrabalarımızı aradık, oraya gitmemişler. Çok korkuyorum" dedi.

BABASINI ÖZLEMİŞ

Eşi Canda Süleyman'ın (22), "Babamı çok özledim. Onun yanına gideceğim. Hemen dönerim" diyerek 1 Nisan günü kızı Lara Yusuf (3) ve kız kardeşi Tayyibe Süleyman'ı (17) da alarak evden ayrıldığını söyleyen Habip Yusuf, "Eşim, Suriye'nin Kamışlı kentinde kalan babasını çok özlediğini söylüyor gözyaşı döküyordu. İstemiyordum gitmesini ama mecbur kaldım izin verdim. O da kızımızı ve kız kardeşini yanına alarak yola çıktı. Kısa zamanda döneceklerdi" diye konuştu.

KİMSENİN BİLGİSİ YOK

Eşinden birkaç gün haber gelmeyince Suriye'deki akrabalarını aradığını ancak "Buraya gelmediler" cevabı üzerine polise başvurduğunu söyleyen Habip Yusuf, "Otogardaki güvenlik kamerasına baktık. Bir taksiden inip geldikleri görülüyor, ondan sonra kameranın görüş açısından çıkıyorlar. Başlarına bir şey gelmesinden korkuyorum. Şimdiye kadar beni ya da Suriye'deki akrabalarımızı aramaları gerekirdi. Kendilerini görenlerin güvenlik güçlerine haber vermelerini istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'ye giden 3 kişi kayboldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN