Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karnaval havası Adana'yı coşturdu

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı'nın 2'ncisi, renkli etkinliklerle hız kesmeden devam ediyor. İlk iki günde yaklaşık 200 bin kişi, 70'ı aşkın etkinlikle karnaval coşkusu yaşadı

Giriş Tarihi: 13.4.2014
Türkiye'de tamamen sivil inisiyatifle gerçekleşen ilk kültürturizm organizasyonu olarak kabul edilen Portakal Çiçeği Karnavalının tadını çıkaran Adanalılar, bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Türkiye'nin dört bir yanından sanatçı ve gazetecilerle Adanalıların da katıldığı karnavalda 70'den fazla etkinlik düzenlendi. 11-12-13 Nisan tarihleri arasında programlanan karnavalda ilk 2 gün yaklaşık 200 bin kişi etkinliklere katıldı.

HER YERDE ETKİNLİK VAR

Karnaval coşkusu kentin dört bir yanında gün boyu devam etti. Atatürk, Ziyapaşa ve Gazipaşa bulvarları ile Atatürk Parkı, Şinasi Efendi Sokağı ve çevredeki diğer sokaklarda çeşitli gruplar, dernekler, okullar, sivil toplum örgütleri, müzisyenler, heykeltıraşlar, ressamlar yaptıkları çalışmalarla ilgili etkinlikler düzenledi. Bazı gruplar ise özel tasarlanmış kostümleriyle ilgi çekici gösteriler sergiledi. Karnaval, on binlerce kişinin katıldığı kortej yürüyüşü ve Gökçe konseri ile devam etti.

BU İLGİYİ BEKLEMİYORDUK

Karnavalın isim babası Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt, geçen yıl yola çıktıklarına ilgi görüp görmeyeceklerini bilmediklerini belirterek, "Ancak ilk adımı attığımız andan itibaren aldığımız rüzgar bizi şaşırtmadı desem yeridir. Adanalılar kendi karnavalına sahip çıktı. Bu bizi çok mutlu etti" dedi. Vali Hüseyin Avni Coş ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, karnavalın gelecek yıllar da daha coşkulu geçmesi için gerekenin yapılacağını müjdeledi.

SANATÇILAR AĞIRLANDI
Cuma günü öğleden sonra dans gösterileri, konserler ve sergilerle başlayan karnaval, Cumartesi günü konuk gazeteciler ve sanatçıların Çetinel Tesisleri'nde ağırlandığı kahvaltılı buluşmayla devam etti. Buluşmada Erol Büyükburç, Atilla Özdemiroğlu, Demir Karahan ve Nur Fettahoğlu gibi sanatçılarla gazeteciler ve köşe yazarları bir araya geldi. Buluşmada ev sahipliğini Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve merkez ilçelerin belediye başkanları yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnaval havası Adana'yı coşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN