Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Coş'a hakaret edene 11 ay hapis

Twitter hesabından Adana Valisi hakkında hakaret içeren sözler sarf eden Güllü E., 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Zanlı 5 yıl denetime tabi tutuldu

Giriş Tarihi: 15.4.2014
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a Twitter'dan hakaret eden 36 yaşındaki Güllü E., yargılandığı mahkeme tarafından 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Geçtiğimiz yıl Twitter hesabından, "Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken yaptığı yolsuzlukları belgeleri varken yok sayan adamdır. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Tayyib'in belgeli yolsuzluklarını yıllar önce akladığı için onurlandırılmış biridir. Coş'un yılın babası seçilmesi gibi bir şey bu iktidar yalakalığı, her daim kaçınılmaz" diyerek hakaret eden Güllü E.'den avukatı aracılığı ile şikayetçi olmuştu.

CEZASI İNDİRİLDİ

Yapılan suç duyurusu üzerine Güllü E. hakkında "Sesli yazılı ve görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan Sulh Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. 2 yıla kadar hapis cezası istenen Güllü E., savunmasında, davaya konuyu yazıyı kendisinin yazdığını belirterek, "Twitter'da vali bey hakkında birçok olumsuz yazıyı görünce etkilenip şuursuzca, hakaret etmeden bu yazıları yazdım, pişmanım" dedi. Mahkeme hakimi, Güllü E.'yi Adana Valisi'ne hakaretten 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Ancak verilen ceza sanığın duruşmadaki iyi hali nedeniyle 11 ay 20 güne indirildi. Daha önce suç işlememiş olması ve yeniden suç işlemeyeceği kanaatine varılması nedeniyle cezası hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevrildi. Ayrıca, Güllü E. 5 yıl denetime tabi tutuldu. Bu süre içinde bir suç işlerse verilen cezayı çekeceği ihtar edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Coş'a hakaret edene 11 ay hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN