Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev cıvatalar Berdan ürünü

Avrupa'nın en uzun 2'nci asma köprüsü olan İzmir Körfezi geçiş köprüsünün ayaklarının ankraj cıvataları, Mersin'in Tarsus ilçesinde, Berdan Cıvata A.Ş. tarafından üretildi

Giriş Tarihi: 16.4.2014
Avrupa'nın en uzun 2'nci asma köprüsü olan 4 bin 500 metre uzunluğundaki İzmit Körfezi geçiş köprüsünün ayaklarını taşıyacak olan ankraj cıvataları Tarsus-Mersin Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Berdan Cıvata A.Ş. tarafından üretildi. Kaymakam Hasan Göç, asrın projesi olarak kabul edilen İzmit Körfezi geçiş köprüsünün temel atma töreninde kendisinin de bulunduğunu belirterek, "İzmit Körfezi geçiş köprüsü Türkiye'nin gurur duyacağı bir köprüdür. Bu sıradan bir proje değildir. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı temel atma töreninde bulunmanın onurunu yaşayan birisi olarak, bu köprünün ayaklarını taşıyacak olan ankraj cıvatalarının Tarsus'ta üretilmesi bizlere ayrı bir gurur ve mutluluk vermiştir" dedi.

SU PROJESİNDE DE VARIZ

Toplam 350 ton ağırlığında olan ve 2 milyon dolarlık bir iş olan ankraj cıvatalarını üreten Berdan Cıvata A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, "Bu memleketin kıt imkanlarıyla okuyabilmiş bir insanı olarak, bu memleketin çocuklarına iş olanağı sağlamayı, ülkemizin ekonomisine ve ihracat hedeflerine katkı koymayı ve topluma da faydalı olmayı kendime borç biliyorum" dedi. Her biri 10 metre uzunluğunda, 11 santimetre çapında, her biri 850 ton yük taşıma kapasiteli söz konusu cıvataları firma olarak üretmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Hasan Şemsi, "Bu proje Berdan Cıvata'nın aldığı tek proje değildir. Bununla beraber sayısız projelerde yer alıp, bitirdik. Asrın çılgın projelerinden birisi olan Anamur'dan KKTC'ye içme suyu taşıma projesinde de varız" diye konuştu.

DÜNYA ÇAPINDA BİR BAŞARI
Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayyar Şen ise konuşmasında, dünya çapında bir başarıya imza atan Berdan Cıvata firmasıyla gurur duyduklarını belirterek, "Toros Üniversitesi olarak Berdan Cıvata A.Ş. ile işbirliği yapacağımıza inanıyorum. Üniversite- sanayici işbirliğini etkin kıldığımız zaman çok başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Tüm sanayicilerle her türlü iş birliğine hazırız" dedi. Berdan Cıvata A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Şemsi ise konuşmasında, bu büyük başarının arkasındaki en büyük gücün Berdan Cıvata'nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi ile Berdan Cıvata çalışanları olduğunu vurguladı ve teşekkürlerini ileterek, önümüzdeki süreçte çok daha büyük projelere imza atacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev cıvatalar Berdan ürünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN