Melih Abi: Yaylacıların rahat etmesi için çalışmalar başlatıldı

Giriş Tarihi: 17.4.2014
Adana'nın Pozantı ilçesi ve yaylaları Adana'dan, Mersin'den gelen yaylacılarla cıvıl cıvıl olur. Kış rutin bir şekilde atlatıldıktan sonra havaların ısınmasıyla birlikte yol yapım çalışmaları başlar. Yani yaylaya çıkanların rahat etmesi konusunda düzenlemeler yapılır. Pozantı Belediyesi şimdi harıl harıl yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Amaç, çok kısa süre sonra gelecek olan vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması. Başkan Mustafa Çay, Akçatekir Mahallesi'ne el atarak yollarda yamalama ve kavşak peyzaj çalışmalarını başlattı. Ayrıca önemli bir eksiklik olan tuvalet inşaatı devam sürüyor. Vali Çeşmesi civarında bulunan Çakıt deresi kenarında da piknik yeri çalışmaları yapılıyor. Burada amaç yaylaya çıkan yöre halkının rahat etmesi, günübirlik gezmeye gelenlerin de zorlanmaması. Bu çalışmalar bittiğinde Akçatekir daha iyi şartlarda hizmet verecektir.

MAHALLE HALKI BOZUK YOLDAN KURTULUYOR
Melih Abi köşesine sizler sorunlarınızı aktarıyorsunuz, ben de köşemde değerlendirip çözüm bulmaya çalışıyorum. Sorunların başında bozuk olan yollar geliyor. Yazın toz topraktan, kışında çamurdan rahatsız olan okurlarımız haklı olarak bizlere şikayetlerini aktarıyor. Havuzlubahçe Mahallesi 15001 Sokak da bunlardan birisiydi. Sokak sakinleri bozuk yol şikayetlerini Başkan Zeydan Karalar'a iletmişti. Yanlış asfaltlama yüzünden vatandaşın mağdur olduğunu söyleyen Karalar, yol müdürlüğü ekiplerine yolu kazıyıp yeniden asfaltlama talimatını vermiş. Umarım bundan sonraki yol şikayetlerinde de Seyhan Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerimiz aynı uygulamayı yapar. Adanalı da bozuk yoldan kurtulur.

GÜLMECE
Bir gün 70 yaşlarındaki Karadenizli bir dede yoldan geçen genci yanına çağırıp, "Yavrum kapımı açar mısın?" demiş. Genç, "Tabi amcacım" diyerek açmış, dedeye dönüp: "Amca kapıyı sen de açabilirdin neden bana açtırdın?" diye sormuş. Yaşlı adam, "Kapıyı yeni boyattım açarsam elim kirlenirdi."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Abi: Yaylacıların rahat etmesi için çalışmalar başlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN