Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Büyük" kıyım

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, tüm daire başkanlarını topladı, "Kendi ekibimi kuracağım. İstifalarınızı istiyorum" dedi. Büyükşehir'de kıyım başladı

Giriş Tarihi: 18.4.2014
Mersin'de halkın yüzde 31'inin oyunu alarak iş başına gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, birlikte çalışmak istediği kişileri iş başına getirebilmek için tüm daire başkanlarını ve birim amirleriyle toplantı yaptı, onlara, "Ben kendi ekibimi kurmak istiyorum. O yüzden sizlerden istifa etmenizi istiyorum" dedi. Bazı isimler emeklilik için dilekçe verdi.

KOCAMAZ HIZLI ÇIKTI
Üç dönem CHP'li Macit Özcan tarafından yönetilen Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde artık MHP'li Burhanettin Kocamaz var. Mazbatasını aldıktan sonra ilk olarak, "Bu kapıdan içeri rüşvet giremez" levhası astıran Başkan Kocamaz, ikinci hareket olarak belediye ve bağlı şirketlerin daire başkanlarından ve genel müdürlerinden görevlerinden istifa etmelerini istedi.

EMEKLİLİK İŞLEMLERİ

Kendi ekibini kurmak ve onlarla çalışmak istediğini söyleyen Başkan Burhanettin Kocamaz'ın kıyım operasyonuna ilk yanıt Genel Sekreter Uğurhan Kilis ile Genel Sekreter Yardımcıları İbrahim Özdemir ve Nejat Keykubat'tan geldi. Üç isim'de emekli olmak için dilekçe verip işlemlerin başlatılmasını istedi. Bu üç isimle birlikte Bilge Kilis, Abbas Sayılır, Emel Atay ve Tayfun Özdemir'in ise Temmuz ayına kadar yıllık izinlerini kullanacağı bildirildi.

İSTİFASI İSTENEN O BÜROKRATLAR
Uğurhan Kilis (Genel Sekreter) Ahmet Özyurt (Zabıta Daire Başkanı) Bülent Yürekli (Ulaşım Daire Başkanı) Cumhur Karaca ( Yeşil Alanlar ve İşletmeler Daire Başkanı) Süleyman Cengiz (Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı) Cansen Sayılgan (İmar ve Şehircilik Daire Başkanı) Vefa Sucularlı (Kent Estetiği Daire Başkanı) Mehmet Ali Cömert (İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı) Önal Özdemir (Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı) Kaan Hız (Destek Hizmetleri Daire Başkanı) Emel Atay (1.Hukuk Müşavirliği) Nejat Keykubat (Genel Sekreter Yardımcısı) Rakibe Er (Yazı İşleri Daire Başkanı) Mehmet Sonul Akkuş (Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı) Tayfun Özdemir (Mali Hizmetler Daire Başkanı) Abbas Sayılır (Fen İşleri Daire Başkanı) İbrahim Özdemir (Genel Sekreter Yardımcısı) Alaeddin Kaya (İtfaiye Daire Başkanı) Bilgi Kilis (Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı) Halil Canatan (Bilgi İşlem Daire Başkanı) Vahap Şehitoğlu (Özel Projeler Daire Başkanı) Salih Sığırcıkoğlu (Teftiş Kurulu Başkanlığı) İlhan Şayan (MESKİ Genel Müdürü) Nizamettin Yıldırım (MESKİ Genel Md. Yrd.-Yön.Krl.Üyesi) Sibel Yalçın (MESKİ Genel Md. Yrd.-Yön.Krl.Üyesi) Kamil Ülgen (MESKİ Yön.Krl.Üyesi) Tekin Karabıyık (MESKİ Teftiş Krl.Bşk.) Perihan Çevik (MESKİ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı) Ayhan Akdağ (MESKİ İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı) Mustafa Canlı (MESKİ Abone İşleri Dairesi Başkanlığı) Güzin Türe (MESKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı) Zeki Gümüş (MESKİ Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı) Recep Uysal (MESKİ Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı) Ali Yanık (MESKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı) Leman Akkaş (MESKİ Etüt ve Plan Dairesi Başkanlığı) Tülin Eser (MESKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığı)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Büyük" kıyım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN