Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiltere'yle tarihi anlaşma

Giriş Tarihi: 18.4.2014
Adana Ticaret Odası (ATO), İngiltere ile ticari ilişkilerin daha da geliştirilmesi amacıyla İngiliz Ticaret Odası ile 'mutabakat bildirisi' imzaladı. ATO Başkanı Atila Menevşe, "Bu imza, odamız bünyesinde faaliyetini sürdüren İngiltere Vize Ofisi ile başlayan işbirliği sürecini daha da güçlendirecek ve Adana'nın dış ticaretine ihracat artışı olarak yansıyacaktır" diye konuştu. Anlaşmaya ATO'nun yanı sıra Ankara, Antalya, Eskişehir, İzmir, Kayseri, Konya ve Mersin ticaret ve sanayi odaları imza attı.

İSTANBUL' DAN FAZLASI
Ankara'daki Birleşik Krallık Büyükelçiliği'nde düzenlenen törene, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe'nin yanı sıra Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore, İngiliz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Chris Gaunt , anlaşmayı imzalayan odaların başkanları katıldı. Törende konuşan Büyükelçi Richard Moore, ikili ticaret ve yatırım ilişkilerini artırma çalışmalarında Türkiye'deki Britanya Ticaret Odası'nın kilit bir stratejik ortak olduğunu vurguladı. Bildiriye imza atan odaların, Anadolu'nun en refah ve dinamik bölgelerinden bazılarını temsil ettiklerini ve bu anlaşma sayesinde, Britanya iş dünyasına, Türkiye'nin büyüme öyküsünün İstanbul'dan çok daha fazlasını içerdiği mesajını vermek istediklerini ifade etti.

ÖNEMLİ BİR FIRSAT
İngiliz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Chris Gaunt da mutabakat bildirisi ile Türkiye ve İngiltere'deki şirketlerin, ikili yatırım ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla seminer, konferans ve eğitim programları düzenlerken aynı zamanda kendi bölgelerinde iş yapmanın inceliklerini de birbirleriyle paylaşacaklarını ifade etti. ATO Başkanı Atila Menevşe ise mutabakat bildirisine atılan imzanın Çukurova'daki şirketler ile Birleşik Krallık arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerinin daha da ileri götürülmesi için önemli bir fırsat olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere'yle tarihi anlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN