Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya meseleleri FIMUN'da tartışıldı

Adana Final Okulları Türkiye'nin çeşitli illerinden 110 öğrencinin katılımıyla FIMUN (Final International Model United Nations) toplantısını gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 23.4.2014
Adana Final Okulları'nın düzenlediği FIMUN (Final International Model United Nations) 18-20 Nisan'da Türkiye'nin çeşitli illerinden 110 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Lise öğrencilerinin Birleşmiş Milletler delegesi rolünü üstlenip çeşitli dünya meselelerini komitelerde tartışarak çözüm yolları bulduğu münazaranın açılış seremonisi Çağ Üniversitesi'nin de organizasyona katkılarıyla üniversitenin Yaşar Bayboğan Kampusu'nda yapıldı.

ESPİNOZA VE BEDESTENCİ

ABD Adana Konsolosu John Espinoza ve Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci, öğrencilerin dünya meselelerine farklı bakış açısı getirmelerinin ve sorunlara daha barışçıl ve kalıcı çözüm yolları bulmalarının kendilerine umut verdiğini belirtti. Konsolos Espinoza, öğrencilerle, gerçek Birleşmiş Milletlerdeki işiyle ilgili hikayeler paylaştı ve bir gün onları New York şehrindeki BM Genel Konseyi'nde, bir sonraki nesil için daha barış dolu bir dünya için çalışırken görme ümidini dile getirdi.

KATILIM GENİŞ OLDU
Rektör Bedestenci ise Türkiye'nin ihtiyacı olan düşünen ve üreten bireylerin bu tür çalışmalarla ortaya çıkacağını belirtti. Seremonin ardından komite çalışmaları için Adana Final Okulları'na geçen öğrenciler üç gün boyunca İngilizce gerçekleşen çalışmalarda hem dillerini geliştirme hem de düşüncelerini özgürce ifade etme imkanı buldular. Final Okulları Eğitim Koordinatörü Oğuzhan Ertem, MUN Direktörü Mehmet Toyguş, FIMUN Genel Sekreteri Yağmur Yurtbulmuş, Ali Ayhan'ın çabalarıyla gerçekleşen FIMUN, geniş katılımı ve uluslararası vizyonu olması açısından öne çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya meseleleri FIMUN'da tartışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN