Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyhan'da hedef 35 bin izleyici

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezonu 35 bin izleyiciyle bitirmeyi hedefliyor. Topluluk, özellikle çocuk oyunlarındaki başarılarıyla, festivalden festivale koşuyor

Giriş Tarihi: 23.4.2014
Adana Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sahnelediği oyunlarla sanatseverlerin öncelik verdiği kurumlardan biri olarak dikkat çekiyor. Nisan ortası itibarıyla bu sezon 30 binden fazla izleyiciye ulaşan Seyhan Şehir Tiyatrosu, sezonu 35 binle kapatmayı planlıyor. Özellikle çocuk oyunlarına önem veren tiyatro, yurt içi ve yurt dışından önemli festivallerde de merakla beklenen bir topluluk olarak dikkat çekiyor. 1996'dan bu yana faaliyet gösteren tiyatro, 15 kişilik kadrosuyla Adana sanat dünyasına katkı koyuyor.

PRODÜKSİYONDA BİR NUMARAYIZ

Genel Sanat Yönetmeni Tamer Gözüdeli, bu sezon Naaş-ı Muhteremler adlı yetişkin oyunu ve Seyirlik Köpek adlı çocuk oyunuyla sahne aldıklarını belirtti. Önümüzdeki günlerde de yine çocuk oyunu olan Çizmeli Kedi'yi sahneye koyacaklarını kaydeden Gözüdeli, çocuk oyunlarına her zaman önem verdiklerini ve başarılı işler çıkardıklarını kaydetti. Gözüdeli, "Oyunları pedagoglar ve psikologlara danışarak hazırlıyoruz. Çünkü çocuk oyununda bir hata yaparsanız, çocuk sahnede gördüğü bu yanlışı kapar" diye konuştu. Prodüksiyona da hassasiyetle yaklaştıklarını kaydeden Tamer Gözüdeli, "İddia ediyorum ki Türkiye'de çocuk oyunlarında prodüksiyon konusunda 1 numarayız" dedi.

FESTİVALLERİN ÖNEMLİ KONUĞU

Festivallerden sürekli davet aldıklarını kaydeden Gözüdeli "Kıbrıs Güzelyurt Belediyesi her yıl tiyatro festivaline Türkiye'den sadece bizi davet ediyor. 1 tır dolusu malzemeyle gidiyoruz, şaşırıyorlar. Ankara'da da iki ayrı festivale katılıyoruz. Haziran'da Ordu'daki Çocuk Tiyatrosu Festivali'ne gideceğiz" şeklinde konuştu. Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'yla karşılıklı turne yapmayı planladıklarını, başka projelerinin de olduğunu kaydeden Gözüdeli, "Belediye Başkanımız Zeydan Karalar'ın desteğiyle çalışmalarımızda ivme kazanacağımızı düşünüyoruz. Kendisinden ek kadro isteyeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan'da hedef 35 bin izleyici
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN