Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli kadınlar Türkçe öğreniyor

Mersin'in Tarsus ilçesinde açılan kurslarda Türkçe öğrenen Suriyeli kadınlar, günlük hayatta karşılaştıkları iletişim güçlüğünü bu sayede kolayca aşabiliyor

Giriş Tarihi: 23.4.2014
Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Türkçe kursuna katılan Suriyeli kadınları ziyaret etti. Kaymakam Hasan Göç, kursiyerlerle Türkçe konuşup, bir süre sohbet etti. 4 ay süreli Türkçe kursuna katılan Suriyeliler, Türkçe okuma ve yazmayı öğrenerek, sosyal yaşamlarını daha kolay sürdürebilme imkânı bulacak.

YENİ KURSLAR AÇILACAK

Kaymakam Hasan Göç, kursa 20 genç kız ve kadının katıldığını, 20 Suriyeli kadın için yeni bir Türkçe kursu daha açacaklarını söyledi. Eğitimin, insanın en temel hakkı olduğunu, Türkçe öğrenmek için talebin Suriyeli mültecilerden gelmesinin de mutluluk verici olduğunu vurgulayan Göç, "Biz çocuk, genç, yetişkin ayırt etmeden, talep etmeleri halinde kardeşlerimize Türkçe okuma yazma öğretiyoruz. Muhtarlıklar aracılığı ile bizlere talep gelmesi halinde yeni kurslar açmaya devam edeceğiz" dedi. Türkçeyi öğrenmekte olan kursiyerler Türkçe şiirler okuyup, sohbet etti ve Kaymakam Göç'e, gösterdiği ilgiden dolayı kendi ördükleri el işi ürünler armağan etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli kadınlar Türkçe öğreniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN