Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep Üniversitesi oyunlarla şenlendi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 'Türkiye Üniversiteler Halk Dansları Şenliği' Gaziantep Üniversitesi'nde başladı

Giriş Tarihi: 25.4.2014
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 'Türkiye Üniversiteler Halk Dansları Şenliği' Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sporium'da başladı. Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun tüm gruplara başarılar diledi, şenliğin açılış oyununu yaptı.

EN GÜZEL ÖRNEKLER

45 üniversiteden 64 halk oyunu ekibinin katıldığı ve 5 gün sürecek Türkiye Üniversiteler Halk Dansları Şenliği'nin açılış galası, Gaziantep Üniversitesi'ndeki Sporium'da yapıldı. Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Baykal, "Halk oyunları bir milletin geleneksel kültürünün en eski, en güzel örnekleridir. Hiç şüphesiz bu kültürel değerlerimizin en temel özelliklerinden birisi de birlik ve beraberliktir" dedi. GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşun, "Yaklaşık 2 bin 500 kişi Gaziantep'e şenlik için geldi. Kendilerini burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Eminim Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen öğrencilerimizin sergileyeceği dans gösterileri 5 günlük süreç içerisinde kendilerini izleyenleri büyüleyecektir" dedi. Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Coşkun, şenliklere katılan ekiplere katılım belgelerini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Üniversitesi oyunlarla şenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN