Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Gül: Adana silkelenmeli

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ticaret Borsası'nın törenleri için geldiği Adana'da "Silkelenip hamleler yapın" çağrısında bulundu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kuruluşunun 100'üncü yılını kutlayan Adana Ticaret Borsası'nın (ATB) ödül töreni ve Borsa Kampusu temel atma törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Gül, Adana'da en büyük 1000 sanayi kuruluşu arasına giren firmalar ile borsada en çok tescil işlemi yaptıran 10 firmanın ödüllendirildiği törendeki konuşmasında kentin silkelenip hamleler yapması gerektiğini söyledi. Gül işadamlarına seslenerek "Bunu da sizler yapacaksınız" dedi.

TAŞKÖPRÜ İSPATLIYOR

Cumhurbaşkanı Gül, havaalanından itibaren Adanalıların yoğun sevgi gösterileriyle karşılaştı. Gül, kendisine güller ve saksıda bodur mandalina veren Dervişler İlkokulu 2/A sınıfı öğrencisi Büşra Yaren Güler ve Cebesoy İlkokulu 1/G sınıfı öğrencisi Yusuf Ege Başer ile yakından ilgilendi. Havaalanından, Adana Sheraton Otel'deki ödül törenine geçen Gül, firma temsilcilerine plaketlerini verdikten sonra yaptığı konuşmada, "Adana insanların tarih boyunca iş bulmak, aş bulmak umuduyla geldiği, önemli bir nokta. Taşköprü her şeyi ispatlıyor. Bundan 2 bin yıl önce Adana o kadar ilgi çekiyormuş ki böyle bir köprü yapılmış" dedi. Adana'nın özellikle ekonomideki önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Gül, "Adana'nın son yıllarda çeşitli değişimlerin sonucunda nispi olarak gerileme yaşadıysa, buradaki potansiyeli harekete geçirmek lazım" dedi. Pamuk ve tekstil piyasasındaki değişiklikler nedeniyle bu sektörlerin önemini yitirmiş olabileceğini belirten Abdullah Gül şöyle devam etti : "Hepinize şunu tavsiye ederim; Yaptıklarınız sadece Adana için değil, sadece Türkiye için değil, bütün dünya için üretin. Ölçeğiniz böyle olmalı" Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ayrıca Adana'nın güç birliği yapması ve birlikte hareket etmesi gerektiğinin üzerinde de durdu.

DAHA ZENGİN OLACAKSINIZ
Ödül töreninin ardından Gül ve diğer protokol mensupları, Adana Ticaret Borsası (ATB) Kampusu'nun temel atma törenine katıldı. Ceyhan yolu üzerindeki tören alanına girerken büyük sevgi gösterileriyle karşılaşan Gül, "Adana ve civarında dolaştığınızda, bu toprakların bereketini hemen görürsünüz. Büyük işadamlarının çıktığı yer hep Adana olmuştur. Şehrinizin kıymetini bilin. Buraya devletimiz ve hükümetlerimiz daima ellerinden gelen hizmeti getirmiştir. Bundan sonra da getirecektir. Bundan 100 yıl önce de Adana zengin bir bölgeydi, bundan sonra daha da zengin olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Gül: Adana silkelenmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN