Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev köpekbalığı hastalara verilecek

Mersin'de balıkçıların ağına 2,5 metre uzunluğunda 'camgöz' cinsi köpek balığı takıldı. Köpekbalığının eti, kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıtılacak

Giriş Tarihi: 26.4.2014
Mersin'de avlanan balıkçıların ağına 2 buçuk metre uzunluğunda 'camgöz' cinsi bir köpek balığı takıldı. Balığın ücretsiz olarak kanser hastalarına dağıtılacağı belirtildi. Kıbrıs açıklarında yakalanan yaklaşık 600 kilo ağırlığındaki köpek balığı, Mersin Balık Pazarı'nda tezgahta sergilenmeye başladı. Pazarda dev köpek balığı ile fotoğraf çektiren vatandaşlar ve balıkçılar, renkli görüntüler oluşturdu.

DERİN SULARDA YAŞIYOR

Mersin Balıkçılar Derneği Başkanı Faruk Polat, camgöz cinsi köpekbalıklarının sahillere inmediğini belirtti. Polat, "Havalar ısındığı zaman bu balık yavrularını bırakır çeker gider. Tabii bu balıklar sahilde yaşayan balıklar değildir. Vatandaşlarımız korkmasınlar. Bu balık derin sularda yaşar. Sahilde yaşarsa çabuk ölür. Onun için tedirgin olmaya gerek yok" dedi. Polat, balığın etini kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıtacaklarını belirtti.

KANSERE YAKALANMIYOR

Polat şöyle konuştu: "Bu balıklar kanser hastası olan arkadaşlarımıza iyi geliyor. Dünyada her canlı kansere yakalanıyor ancak bu köpek balığı yakalanmıyor. Bu balıklara kanser enjekte ediyorlar ama hayvan bir hafta sonra üstünden bunu atıyor. Kanser hastası yurttaşlarımız, derneğimize kayıtlarını yaptırsınlar. Çünkü bu balıkları yakaladığımız zaman derneğimize kayıtlı olan kanser hastalarına dağıtıyoruz. Bu balığı da şu anda derneğimize kayıtlı olan 600-700 kişiye dağıtacağız" diye konuştu.
GÜRAY GÜRDAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev köpekbalığı hastalara verilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN