Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacı Baz: Silah çekti Başkan: Küfür ettiler

Adana'da trafikte yaşanan olayda Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel'in kendisine silah teşhirinde bulunduğunu iddia eden Hacı Baz şikayetçi oldu. Başkan Sel, poliste ifade verdi

Adana'nın Feke Belediye Başkanı MHP'li Ahmet Sel'in başı bu kez de trafikte yaşanan bir olay yüzünden derde girdi. İddiaya göre, Belediye Başkanı Ahmet Sel, eşi, kızı ve torunu ile birlikte 01 EV 058 plakalı otomobil ile evine giden Hacı Baz ile hatalı sollama yüzünden yolda tartıştı. Ağız kavgası sırasında sonradan Feke Belediye Başkanı olduğunu öğrendiği şahsın kendisine silah teşhir ettiğini öne süren Hacı Baz, şikayetçi oldu. Şehit Erdoğan Çıtak Karakolu'na damadı Ahmet Şenel ile birlikte giderek ifade veren Başkan Ahmet Sel, "Asıl ben onlardan şikayetçiyim. Küfür ettiler" dedi. Olay 14 Nisan 2014 tarihinde Adana'da yaşandı. Emekli belediye işçisi Hacı Baz, eşi, kızı ve torununu yanına alarak 01 EV 558 plakalı otomobili ile Çifte Minare Mas Taksi civarına geldiğinde Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel'in içinde bulunduğu 01 RB 313 plakalı otomobil aniden manevra yaparak Baz'ın kullandığı otomobilin aniden önüne geçti. Bu araca çarpmamak için direksiyonu kıran Hacı Baz'ın kullandığı otomobil kaldırıma çıktı. Aracını güçlükle kurtaran Hacı Baz, yoluna devam etti. Kaza yapmasına sebep olan otomobil de gelip orta şeritte durdu.

İNTERNETTEN RESMİNİ GÖRDÜ
İddiaya göre, araçta bulunan şahıs camı indirip el kol hareketi yaparak, "Bana kendinizi öldürtmek mi istiyorsunuz" diye bağırdı ve bu sırada belindeki silahı eline alıp gösterdi. Tartışmaya tanık olan çevredeki vatandaşlar kavga eden iki tarafı yatıştırdı. Ailesinin önünde ölümle tehdit edilen Hacı Baz, karakola gidip olayı anlattı ve plakayı bildirdi. Yapılan incelemede aracın Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel'in damadı Ahmet Şenel'e ait olduğu anlaşıldı. İnternette başkanın resmi- ni gören Hacı Baz ile eşi, "Evet işte bize silah çeken adam buydu. Kendisinden davacıyız" diye ifade verdi.

"ÖRNEK OLMASI GEREKİR"
Kamuya mal olmuş bir belediye başkanının örnek olması gerektiğini kaydeden Hacı Baz, "Sağ şeritte gidiyordum, beyaz renkli araba birden önüme kırdı. Çarpmamak için frene bastım arabam kaydı ve kaldırıma çarptım. Bir sonraki kavşakta sola dönüş sinyali verdim kırmızı ışıkta dururken yine o kişi sağıma gelip metal beyaz renkteki silahı bize doğrultup 'Bana kendinizi öldürtmeyin' diyerek bağırdı. Eli tetikteydi. Kızım, eşim ve torunlarım çığlık attı. Adeta arabanın içinde kıyamet koptu. Vatandaşlar koştu ancak yeşil ışık yanınca kaçtı gitti. Hala olayın şokundayım. Sonu- na kadar davacıyım" dedi.

"DEVLETİMİZE GÜVENİMİZ SONSUZ"
Kendisine ve ailesine silah çeken kişinin Feke Belediye Başkanı MHP'li Ahmet Sel olduğunu polis merkezinde öğrendiğini de belirten Hacı Baz, "Burası dağ başımı? Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hiç kimse hukukun üstünde değildir. Biz önce Allah'a sonra devletimize güveniyoruz. Bu şahsın adalet önünde hesap vermesini istiyoruz. Devletin hâkim ve savcılarına güveniyoruz. Biz farip bir vatandaşız diye belediye başkanı da olsa vatandaşa silah çekemez" şeklinde konuştu.

ANA AVRAT KÜFÜR ETTİLER
Telefonla ulaştığımız Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel ise olayın saptırıldığı, kendisinin kesinlikle kimseye silah çekmediğini belirterek, "Asıl ben onlardan önce davacı oldum. Trafikte bir olay yaşandı. Adam ışıkta aracından inip bana ana avrat küfür etmeye başladı. Kendisini uyardım. 'Yakışmıyor size' dedim. 'Ben belediye başkanıyım, bu kadar küfrü hak etmedim' dedim. Dinlemedi ve küfür etmeye devam etti. Ben de 'Siz görürsünüz gidip davacı olacağım' dedim. Ve gidip davacı oldum. Kendiler de silah çektiğimi iddia etmişler. Kesinlikle yalan. Olayın görgü tanıkları var. Ben kimseye silah çekmedim. Son derece sakindim. Hatta oradakiler, 'Başkan olgunluk gösterdin teşekkür ederiz dediler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacı Baz: Silah çekti Başkan: Küfür ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN