Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih Abi: Sokak arası düğünlerde silah sıkanlara dikkat

Giriş Tarihi: 28.4.2014
Yaz sıcakları kendini iyiden iyiye gösterirken sokak arası düğünlerde artmaya başladı. Bir çok mahallede sokak düğünü yapılıyor. Fakat gürültü kirliliği dayanılmaz boyutlarda Hadi gürültüden vazgeçtim ama ya sıkılan silahlara ne demeli? Özellikle Seyhan'da daha yoğun oluyor. Araştırıp sordum silahlar için kurusıkı deniliyor. Ama pompalı tüfeklerle de havaya ateş ediliyor. Haliyle düğünün yapıldığı çevrede oturanlar tedirgin oluyor. Allah korusun maganda kurşunu bir cana mal olabilir. Nitekim geçtiğimiz günlerde çatışma arasında kalan yaşlı bir kadın maganda kurşunu ile hayatını kaybetti. Sokak düğünleri için izin alınıyor ama polislerin bu düğünleri denetlemelerini, silah sıkanlara göz açtırmamalarını bekliyoruz. Eğlenirken çevreye zarar vermek, hele bir hayata mal olmak hiç hoş değil.

MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNİN RİCASI
Adana'da dikkatimi çekti. Geçtiğimiz hafta içinde özellikle motosiklet sürücüleri ile ilgili ciddi bir uygulama yapıldı. Trafik ekipleri bir çok cadde ve sokakta uygulama yaptı. En çok da motosiklet kullanan sürücülerle ilgili kontroller yapıldı. Dikkatimi çekiyor kasksız kullananlar hala plakası olmayan motosikletler maalesef sokaklarda seyir halinde. Kurunun yanı sıra yaş da yanar misali. Bu tür motosiklet kullanıcıları yüzünden kurallara uyan, kaskını takan, plakası olan trafikte sorun çıkarmayan sürücüler de yanıyor. Yapılan kontroller yüzünden bir çoğu motosikletine binemiyor. Çünkü kasksız ve plakasız kullananlar yüzünden onlarda aynı kategoriye giriyor. Lütfen uygulamalar sırasında buna dikkat edilsin.

GÜLMECE
Cemal Temel'e eşek demiş. Temel sormuş: "Arkadaşın olduğum içun mi eşeğum, eşek olduğum içun mi arkadaşinum?"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Abi: Sokak arası düğünlerde silah sıkanlara dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN