Gaziantep'te ilk kitap festivali

Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ilkini düzenlediği Uluslararası Kitap Festivali heyecanı kenti sardı. Festivalin açılış toplantısına ünlü polisiye yazarı Ahmet Ümit de katıldı

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve 2 Mayıs Cuma günü (yarın) başlayacak olan "Uluslararası Kitap Festivali" heyecanı tüm kenti sardı. Kentin tarihi mekanlarından Şirehan Otel'de gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantepli ünlü yazar Ahmet Ümit ile haberciler katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kültür festivallerinin önemine değinerek, "Bugün nasıl sanayimizle övünüyorsak, bu uğurda hedeflerimiz ideallerimiz varsa ve bunu kültürle birleştiremez, sanatla taçlandıramazsak bir şeylerin zayıf kalacağına inanıyoruz. Bu yüzden kültür festivallerine önem veriyoruz. Gaziantep sanayi kenti olduğu kadar kültür şehri olarak da anılacak. Kitap festivali de bu konuda atılmış önemli bir adımdır" dedi.

MİLANO'YA DÖNÜŞEBİLİR
Günümüzde artık sanayimizin gelişmiş olmasının tek başına bir anlam taşımadığını vurgulayan Gaziantepli polisiye roman yazarı Ahmet Ümit, "Kentimizi her yönden marka şehir yapabilirsek, belki bir New York, bir Paris olmayabilir ancak bir Milano'ya dönüşebilir" diye konuştu. Toplantıda konuşmacılar Gaziantep'in kültürel özelliklerini masaya yatırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te ilk kitap festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN