Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaynaklarımızı verimli kullanalım

Giriş Tarihi: 1.5.2014
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nun 2014 yılı 2'nci olağan toplantısı Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un başkanlığında gerçekleştirildi. Adana Ticaret Borsası toplantı salonunda düzenlenen programa Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Haluk Sezen, Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Haşim Meydan, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ve İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nun diğer üyeleri katıldı.

ENGELLİLERE ÖNCELİK
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nca alınan kararların değerlendirildiği toplantıda ağırlıklı olarak, engellilere yönelik meslek edindirme projeleri görüşüldü. Engellilere yönelik projelerin desteklendiğini belirten Vali Coş, "Sınırlı kaynakların verimli kullanılıp, projelerin işe yarar, engelli yurttaşların ihtiyaçlarına cevap verebilecek, oların bilgi ve becerilerini arttırabilecek, iş piyasasında onlara yer açabilecek özelliklerde olması gerekmektedir "dedi.

PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ

Proje hedefleri konusunda çeşitlilik oluşturulmasının önemine dikkat çeken Vali Hüseyin Avni Coş, "Engellilerin istihdamına yönelik daha önce denenmiş, başarılı olmuş projelerden istifade edildiğinde hem zamanımızı hem de kaynaklarımızı verimli kullanmış oluruz" diye konuştu. Toplantı, kurulun onayına sunulan projelerin değerlendirilmesi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaynaklarımızı verimli kullanalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN