Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konukoğlu'ndan liderlik dersi

Giriş Tarihi: 1.5.2014

SANKO Holding Abdulkadir Konukoğlu, öğrencilere nasihatte bulundu: Her zaman yeni bir şey öğrenin. 'Çok biliyorum' diyen, mütevazı olmayan kaybeder

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, her zaman yeni bir şeyler öğrenmek için çaba gösterenlerin başarıya odaklanacağını belirterek, "Çok biliyorum diyen, mütevazı olmayan kaybeder. İnsan yükseldikçe, büyüdükçe küçülmeli" dedi. Konukoğlu, TTNET Liderlik Forumu'nun, "Liderlerle Bir gün, Tecrübeleriyle Bir Ömür" teması ile Ankara'da düzenlediği etkinlikte, 67 üniversiteden başvuran 4 bin 387 öğrenci arasından seçilen 200 öğrenciye deneyimlerini aktardı.

TAKIM ÇALIŞMASININ

Yaşanılan zorlukların insanı lider ve kahraman yapacağını söyleyen Konukoğlu, herkesin içerisindeki liderlik özelliklerini fark etmesi gerektiğini vurguladı. Merdivenlerin birer birer çıkılması gerektiğini, merdivenleri 3'er 4er çıkarak geldiği görevi hazmedemeyenlerin o görevden ayrıldıklarında etraflarında kimseyi bulamayacaklarını anlatan Konukoğlu, sinerji yaratan ve takım çalışması yapanların ise her yerde, her zaman çekim merkezi olacaklarının altını çizdi.

EMPATİ KURUN
İş hayatı ve özel hayatta her zaman empati kurulmasını öneren Konukoğlu, bunu gerçekleştirenlerin bulundukları çevrede sempati toplayacaklarını ve merdivenleri daha kolay çıkacaklarına dikkati çekti. Salondaki gençlerin gözündeki ışıltıyı görünce Türkiye'nin geleceğine olan inancının daha da arttığını vurgulayan Konukoğlu, öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Konuşmasının sonunda Konukoğlu'na, düzenleme komitesince teşekkür plaketi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konukoğlu'ndan liderlik dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN