Kursiyerler Kuran kursu için sergiledi

Giriş Tarihi: 1.5.2014

Mersin'in Tarsus ilçesinde Müftülük tarafından açılan Kuran kurslarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla öğrenciler el işi ürünler ve yiyecek kermesi düzenledi

Mersin'in Tarsus ilçesinde Müftülük organizasyonu olan Kur'an kurslarının eksiklerinin giderilmesi için, kursiyerlerin kendi yaptığı el işi ürünler ve yiyeceklerin satıldığı bir kermes düzenlendi. Ulu Cami bahçesindeki kermeste konuşan Müftü Mikail Tayşan, Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ve Kaymakam Hasan Göç'e, kursiyerlerin yaptığı bir tabloyu hediye etti.

4 BİN KİŞİ KATILDI

Müftü Mikail Tayşan, 56 Kuran kursunda geçen yıl 4 bin kişiye eğitim verildiğini, geleneksel hale getirdikleri kermeslerin bu eğitimlerin büyümesine ve niteliğinin artmasına katkı koyacağını söyledi. Açılışın ardından katılımcılar, kursiyerlerin yaptıkları ürünleri alarak kermese katkı koydu. Açılış etkinliğine İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Jandarma Komutanı Binbaşı Bahadır Göç, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Sağlık Müdürü Mehmet Sarı, Tarım Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hayri Erdoğan ve bazı belediye meclis üyeleri de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kursiyerler Kuran kursu için sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN