Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Reşatbey'de pazar çilesi

Reşatbey Mahallesi'nde çarşamba ve perşembe günleri kurulan pazar trafiğin arapsaçına dönmesine neden olurken vatandaşı çileden çıkarıyor

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Her hafta Beş Ocak Fatih Terim Stadı önünde kurulan semt pazarı yüzünden trafik keşmekeşi yaşayan mahalle sakinleri, yetkilerden sorunun çözümü için harekete geçmelerini istedi. Semt pazarına gelen insanların park edecek yer olmamasından dolayı araçlarını kaldırımlara, hatta sokaklarda 2 sıra halinde park etmesi trafiğin çekilmez bir hal almasına neden oluyor. Tüm bunlar ise Vali Konağı'nın hemen yanı başında yaşanıyor.

PARKTAN YOL GÖZÜKMÜYOR
Çarşamba günü kurulan ve Perşembe günü öğleden sonra toplanan semt pazarı, normal günlerde özellikle akşam saatlerinde sorun haline gelen trafik karmaşasını had safhaya ulaştırıyor. Semt pazarından olumsuz etkilenen sokakların başında yer alan 62028 Sokak sakinleri, yolun her iki tarafına yapılan parklar yüzünden sokağa giriş çıkışlarda sorun yaşıyor.

İTFAİYE BİLE GİREMEZ
Akşam saatlerinde mahalleye gelen çöp toplama araçlarının 3 sıra halindeki park yüzünden sokağa giremediğini belirten mahalle sakinlerinden Adem Harput, olası bir yangında itfaiye araçlarının da sokağa giremeyeceğine dikkat çekti. Harput Valiyolu Caddesi'nin Adanalıların trafik açsından en fazla çekindikleri bölge olduğunu söyledi.

YOLDA YÜRÜYORUZ
Harput, "Müşterilerimize adresimizi verdiğimizde, 'Aracımla oraya nasıl gelirim? O bölgenin trafiğini çekemem' şeklinde tepki alıyoruz. İş çıkış saatinde kilitlenen trafik yüzünden hemen hemen her gün sürücüler arasında tartışmalar yaşanıyor, kavgalar çıkabiliyor. Bazen tıkanan trafiği açmak için bölge esnafı devreye giriyor ve gönüllü trafik polisliği yapıyor. Kaldırımlar işgal edildiği için de vatandaşlar yolun ortasında yürümek zorunda kalıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reşatbey'de pazar çilesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN