Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatma Şahin hızlı başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 30 günü geride bırakırken, vaat ettiği projelerinin çoğunu başlattığını, çalışmalarda demokratik katılıma önem verdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 2.5.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, görev başında olduğu bir aylık sürede yaptığı çalışmaları ve başlayacağı projeleri anlattı. Başkan Fatma Şahin, öncelikle merkezdeki sorunları tespit ederek çalışmalara hızlı bir şekilde başladıklarını belirterek, "Önümüzdeki haftadan itibaren ilçe gezilerine başlayacağız. Burada en başta muhtarlar ve sivil toplum örgütleri ile görüşeceğiz. Sorunların bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyorum" dedi.

İŞİ 'BİLEN'LE YAPACAĞIZ
Seçimden önce söyledikleri projelerle ilgili çalışmalar yaptıklarını ifade eden Şahin, "İlk maddemiz katılımcılıktı. 'Ben yaptım, oldu' anlayışıyla memleketi yönetmek istemiyoruz. Bu işi bilenlerle yapacağız. Bu anlamda katılımcılık en önemli maddelerimizden biri olmaya devam edecek. Kim ne sorun yaşıyorsa onlarla konuşup bu belediyeyi öyle yöneteceğiz. Hesap verebilen, saydam hizmet anlayışımızı, demokratik hizmet anlayışımızı her noktada devam ettireceğiz. Kent konseylerini yeniden yapılandırıyoruz. Çocuk ve kadın meclisleri oluşturacağız" diye konuştu. Trafik ve ulaşım konuları ile ilgili çalışmalarının sürdüğünü bildiren Şahin, "Bu bir ayda trafik ile ilgili kısa vadede yapılacak çalışmaların kararını verdik. Orta ve uzun vadede planlamasını yaptık. Kısa vadede 27 kavşağımız üzerinde çalışma yapıyoruz. Sıkışma alanları olan kavşaklar ve daha yoğun olan kavşak başta olmak üzere önce bu 27 kavşağın geometrisini alıyoruz. Kavşaklara kamera takıyoruz. Bir ay sonra 27 kavşağın kamerası takılmış olarak sensörlü sisteme geçiyoruz. Trafik yoğunluğa göre bu kameralarla yönetilecek, sıkışıklığın olduğu yerde sistem devreye girecek ve yükü azaltacak" dedi.

OSB'YE ULAŞIM KOLAYLIĞI

Otoyolun, çevre yoluyla bağlantısını sağlamak için proje çalışması başlattıklarını belirten Şahin, "Otoyolun, çevre yolu olarak bağlantısını sağlamamız için otoyoldaki gişelerin ücretsiz hale dönüşmesi gerekiyor. Bu Adana ve Bursa'da çalışan bir model. Bunun için Bakanlar Kurulu kararı gerekiyor. Ulaştırma Bakanımızla görüştüm, çözülecek. Yine demiryollarının hattın�� devreye alıp hafif raylı sistem ile birleştireceğiz. Bu da OSB'deki 125 bin kişinin taşınması demek" diye konuştu.

PROJELER HAZIRLANIYOR
Güneş enerjisinden yararlanmak için çalışmalar yapacaklarını söyleyen Şahin, "Güneş enerjisini çok iyi kullanmamız lazım. Belediye olarak yaptığımız bütün işlerde güneş enerjisinden yararlanmak istiyoruz. Bu konuda Avrupa Birliği başta olmak üzere çok ciddi hibeler var. Arkadaşlarımız ilçe belediyelerini de işin içine katarak projeler hazırlamaya başladı. Bir taraftan mevcut kaynaklarımızı iyi kullanıyoruz bir taraftan da böyle kaynaklar oluşturarak hizmetlerimizi en iyi şekilde yapmak istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma Şahin hızlı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN