Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerel gazeteler vazgeçilmezimiz

Giriş Tarihi: 3.5.2014

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, 'Medya gezileri' kapsamında SABAH Gazetesi'ni ziyaret etti. Yerel medyanın sorunları ve çözüm önerileri gündeme getirildi

Adana'da "Medya Gezileri" kapsamında SABAH Gazetesi'ne gelen Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (çgc)Yönetim Kurulu üyeleri, Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu, Haber Müdürü Temel Eren ve çalışanlarla görüştü. Neşe içinde geçen sohbette özellikle yerel gazeteciliğin sorunları, çözüm önerileri ve Adana'da daha güçlü ve güvenilir bir medyaya sahip olmak için yapılması gerekenler konuşuldu.

OBJEKTİF VE DOĞRU
ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Başkan Yardımcısı Sait Güleç, Genel Sekreter Ömer Üney, Mali Sekreter Sabit Özkeser ve Yönetim Kurulu üyesi Mutlu Mete'nin hazır bulunduğu ziyarette konuşan Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu, demokrasinin gelişmesi ve yerleşmesinde yerel medyanın büyük önem taşıdığını söyledi. Bu yönüyle demokrasinin temel taşlarından birini oluşturan yerel medyanın, bir yandan da kent dinamiklerinin harekete geçirilerek yerel ekonominin ivme kazanmasında etkili olabileceğini belirten Ramoğlu, "Objektif ve doğru habercilik yapıldığı zaman medya ve gazeteci, meslek saygınlığı ve itibarının yüceltilmesinde de üzerine düşeni yapmış demektir" dedi.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI

Bir yandan meslek onuru ve itibarının korunması, medyada karşılaşılan sorunların aşılması için çaba harcarken, bir yandan da gazetecilik mesleğine ilgi duyan yetenekli gençlerin yetiştirilmesi için eğitim çalışmaları başlatacaklarını belirten ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, "Önümüzdeki günlerde cemiyetimizde düzenleyeceğimiz toplantılarda, duayen gazeteci büyüklerimizin, tecrübe ve birikimlerini genç kuşaklara aktarmalarını planlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerel gazeteler vazgeçilmezimiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN