Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlara yönelik projelere destek için çaba harcanıyor

Giriş Tarihi: 6.5.2014
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun eşi Ayşe Güzeloğlu, Valiliğin Sosyal Hizmet Projeleri kapsamında desteklenen Kadın ve Spor Meslek Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti. Akdeniz ilçesi İhsaniye Mahallesi'nde faaliyet gösteren Kadın ve Spor Meslek Eğitim Merkezi'nde sosyal hayatla buluşan kadınlarla bir araya gelen Ayşe Güzeloğlu, kadınların el becerilerini geliştirerek ve spor yaparak sosyal hayata entegre olmalarının önemini vurguladı.

BOŞ YERLER

Güzeloğlu, liseye giden ve yüksek öğretime gitmek isteyen ancak bir takım engelleri nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen kızların da sosyal projelerle desteklendiğini, kız çocuklarının öğrenim süreçlerinin bizzat takipçisi olduğunu ifade etti. Güzeloğlu, "Kadınların spor yaparken çocuklarının kalabileceği kreş ve mesleki kursların verilebilmesi için binada bulunan boş yerlerin düzenlenmesi konusunda gereken yapılacak. Hanımlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim" dedi.

DESTEK DEVAM

Projeden yararlanan kadınlar, "Eğitim binamızın fiziki yetersizlikleri nedeniyle az olan kursiyer sayımız, fiziki alanların düzeltilmesiyle şuan hem dikiş kursumuzda hem de diğer kurslarımızda ciddi artış oldu. Merkezimizde hiçbir etnik ve siyasi görüş farkı olmadan bir araya geliyoruz. Bunu da bizlere Sayın Valim ve eşleri sağladılar. Sayın Valimize minnettarız, bize verdiği desteklerin de devamını mahallemiz ve derneğimiz adına bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara yönelik projelere destek için çaba harcanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN