Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müslüm Güngör 5 canda yaşayacak

Adana'da motosiklet kazasında hayatını kaybeden Müslüm Güngör'ün organları 5 hastaya can verecek

Adana'da kasksız kullandığı motosikletin traktörle çarpışması sonucu hayatını kaybeden 20 yaşındaki Müslüm Güngör'ün organları 5 canda yaşayacak. Oğlunun organlarını bağışlayan baba Ali İhsan Güngör, "Oğlum eğer kask kullanmış olsaydı şimdi hayatta olacaktı. Organ bağışını kendisi de destekliyordu. Biz de onun vasiyetini yerine getirdik" dedi.

KASK TAKMADI

Kaza önceki gün Adana'nın Karaisalı ilçesinde meydana geldi. Askere gitmeye hazırlanan Müslüm Güngör, kullandığı motosikletin traktör ile çarpışması sonucu ağır yaralandı. Kask takmadığı için başından darbe alan Güngör, Özel Medline Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorlar, Müslüm Güngör'ün beyin ölümünün gerçekleştiğini ailesine söyledi. Baba Ali İhsan Güngör, doktorlara organ bağışında bulunacaklarını söyledi.

ÜÇ ÖZEL UÇAK GÖNDERİLDİ
Ailenin bu duyarlı davranışı üzerine hemen harekete geçildi ve durum Sağlık Bakanlığı'na bildirildi. Yapılan çalışmalar sonucunda Müslüm'ün böbrekleri Gaziantep, akciğeri ile karaciğeri İstanbul, kalbi ise Ankara'da organ bekleyen hastalara umut oldu. Sağlık Bakanlığı organları Gaziantep, İstanbul ve Ankara'ya götürmek üzere Adana'ya üç ambulans uçak gönderdi. Müslüm'ün organları başarılı operasyonla alınarak bu üç kente götürüldü.

'VASİYETNİNİ YERİNE GETİRDİK'
Oğlunun motosiklet kullanmayı çok sevdiğini söyleyen acılı baba Ali İhsan Güngör, "Eğer yavrum kask takmış olsaydı şimdi hayatta olacaktı. Motosiklet kullananlar mutlaka kask takmalı. Oğlum hayattayken organ bağışına her zaman destek veriyordu. Biz de yavrumuzun vasiyetini yerine getirmiş oluyoruz. Artık yavrumun organları diğer canlarda yaşayacak" diye konuştu.

ÖRNEK OLMALI
Özel Medline Hastanesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Doktor Sefa Ulukan ise "Aile organ bağışında bulunacaklarını söyleyerek hiç vakit kaybetmeden Sağlık Bakanlığı'yla görüştük. Bakanlık organları götürmek için Adana'ya üç tane özel uçak gönderdi. Ailenin bu davranışın örnek olmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müslüm Güngör 5 canda yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN