Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okuma yazmaları varsa dilekçemize baksınlar

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 'Seçim sonucuna itiraz zamanında yapılmadı' iddialarına "Okuma yazma biliyorlarsa dilekçemizi elde edebilirler" diye yanıt verdi

Giriş Tarihi: 6.5.2014
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, son günlerde ortaya atılan "AK Parti Adana İl Teşkilatı Yüksek Seçim Kurulu'na zamanında itiraz başvurusunu yapmadı" iddialarına sert çıktı. AK Parti Adana 61'inci İl Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap eden Başkan Yeni, "Bu tür iddiaları ortaya atanlar eğer okuma yazma biliyorlarsa, 12 Nisan 2014 tarihinde 108 Nolu dilekçemizi gayet rahat elde edebilirler" dedi. AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun ise "Bundan sonra da teşkilatımız ne görev verirse yapmaya hazırım. Çok iyi bilinsin istiyorum ki Adana'ya gelecek yatırımların önünü açmak için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

BUYURSUNLAR GELSİNLER

Anemon Otel'de düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Fikret Yeni, 30 Mart yerel seçimlerinde Adanalının AK Parti'ye teveccüh göstermediğini söyledi. Başkan Yeni, "Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Adanalının Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında teveccühünü almalıyız" dedi. Yeni, yerel seçimler nedeniyle yapılan borçların ödenmediği iddiaları için de "Bizim 1 trilyon 800 milyar lira gibi bir borçla seçimi tamamladığımızı ve hizmet vermiş olan bazı kişilerin, hizmetlerinin bedelini ödemediğimizi öne sürdüler. Eğer Adana'daki herhangi bir ilçedeki aday olmuş belediye başkan adaylarımızdan herhangi bir birisinin hizmetini verdikleri ücret mukabilinde bunun kabul edilmediğini söyleyen varsa buyursunlar, gelsinler, görüşsünler" dedi.

ADANA'DA BAŞARILI OLAMADIK

Toplantıda konuşan AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ise partisinin 30 Mart Yerel seçimlerinde elde ettiği başarıya dikkat çekti. Milletvekili Erdinç, "30 Mart yerel seçimleri sırasında, millet kendi iradesi dışındakilere 'DUR' dedi. Millet sandıklarda gösterdiği irade ile 'Tek yetkili benim' dedi. Ancak Adana'da aynı başarıyı elde edemedik. 15 ilçe teşkilatımız ve il teşkilatımız çok kıymetli çalışmalar yaptı. Onlara özel teşekkür ediyorum. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. 30 Mart'ta gösterilmeyen performansı orada göstereceğiz. Bu dönemde yerel seçimlerdeki eksiklik, hata ve küskünlükleri bir kenara bırakıp çalışmalarımıza başlamamız gerekiyor" dedi.

EKSİKLERİMİZ VARDI
Şükrü Erdinç'ten sonra kürsüye çıkan AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan da 30 Mart seçimleri sırasında bazı eksikliklerinin olduğunu ve bunun sonucunda da seçimleri kaybettiklerini söyledi. Türkiye'nin kazandığını ancak Adana'nın kaybettiğini belirten Fatoş Gürkan, "Adana'nın önüne altın tepsi ile fırsat sunuldu ancak bunu kaçırdı. Bugün Adana Büyükşehir Belediyesi borç batağında ve önemli bir kaynak bulamadığı taktirde arızalarını dahi yapamayacak durumda. Bu borçlar yapılandırılmadığı takdirde, hizmet yapamaz. Ancak biz her zaman Adana Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet üretebilmesi konusunda arkasında olacağız" şeklinde konuştu.

İSTEDİĞİMİZ GİBİ OLMADI
30 Mart Yerel Seçimlerinden sonra ilk kez konuşan AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun ise seçim sürecinde kendisiyle birlikte çalışanlardan helallik istedi. Torun, "Bizler buralara teşkilatımızın sayesinde geldik. Şimdi de teşkilatımız ne görev verirse onu yapmaya hazırım. Ancak eğer Adana'ya gelecek bir yatırım varsa onun önünü açmak için çalışacağımdan kimsenin endişesi olmasın" dedi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise toplantıda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanana kadar teşkilatı ile birlikte çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini söyledi. Seçim sürecinde çamur siyaseti yapmadıklarını ve bel altı vurmadıklarını belirten Başkan Çelikcan, "Ama şu anda seçilenler çamur siyaseti yaptı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okuma yazmaları varsa dilekçemize baksınlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN