Zanlı: Öldürme kastım yoktu

Giriş Tarihi: 8.5.2014
Adana'da küfür iddiasıyla başlayan husumet yüzünden 16 yaşındaki Doğan Dal'ı bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülen Emrah Kotluk'un (20) "Kasten öldürme" suçundan Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. Öldürdüğü gencin olaydan önce de kendisini dövdüğünü ileri süren tutuklu sanık, "Bana çivili kalasla saldırınca kendimi korumak için bıçağı salladım" dedi.

BİR ÇOCUK KIŞKIRTTI

Olay, 16 Ocak 2014'te Dağlıoğlu Mahallesi'nde meydana geldi. İddianameye göre olaydan 3 ay önce Emrah Kotluk'a 7 yaşlarında bir çocuk çelme taktı. Kotluk küfür ederek çocuğu yanından uzaklaştırdı. Çocuk, Doğan Dal,'ı kışkırtmak için "Sana küfür etti" dedi. Doğan Dal ile 3 arkadaşı, Kotluk'u dövdü.

HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ

Olaydan sonra taraflar arasında husumet devam etti. Olay günü de gençler arasında yine kavga çıktı. Emrah Kotluk, Doğan Dal'ı bıçaklayarak öldürdü ve tutuklandı. İddianamede cinayetin, sanığın ölen çocuk tarafından birkaç kez dövülmesinden sonra meydana geldiği ve haksız tahrik indirimi istendi.

DAYAK İDDİASI

Tutuklu yargılanan Emrah Kotluk, Doğan Dal ve arkadaşları tarafından 2 kez dövüldüğünü öne sürerek "Olay günü de küfür etti. Kafa atıp, dudağımı yaraladı. Bizi ayırdılar ama tekrar kavga edeceğimizi söyledi. Kafenin önünde kalasla saldırdı. Bacağından bıçaklamak istemiştim. Öldürme amacım yoktu. Pişmanım."dedi. Mahkeme, sanığı 'yaş tespiti' için hastaneye sevk etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zanlı: Öldürme kastım yoktu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN