Sahte vali uyarısı

Gaziantep Valisi Erdal Ata, son zamanlarda çeşitli kurumlara telefon açarak Valilik ve resmi kurumların adı kullanılarak yardım toplayanlara itibar edilmemesini istedi

Giriş Tarihi: 9.5.2014
Gaziantep Valisi Erdal Ata, son zamanlarda çeşitli kurum ve kuruluşlara telefon açarak, Vali, vali yardımcıları ve çeşitli kurumların il müdürlerinin ad ve unvanları kullanılarak yardım adı altında dolandırıcılık yapıldığını açıklayarak vatandaşlar bu tür talepleri yerine getirmemeleri istedi. Vali Ata, böylesi durumlarda mutlaka adli mercilere suç duyurusunda bulunulmasını belirtti.

KANUNDA YERİ VAR

Vali Erdal Ata, yaptığı yazılı açıklamada, "İlimizde son zamanlarda, faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşlara telefon açarak Valiliğimiz, İl Valimiz, vali yardımcılarımız ve il müdürlerimizin adı ve unvanları kullanılarak, haksız çıkar ve menfaat sağlamak amacıyla çeşitli gerekçelerle yardım talep edildiği yönünde bilgiler alınmaktadır. Valiliğimiz adına kurum ve kuruluşlara intikal eden herhangi bir talebin yürürlükteki emri, yardım toplama şekil ve esasları 2860 sayılı kanunda belirtilmiş olup; mevzuat hükümleri dışında değerlendirilmesi mümkün değildir" dedi.

HEMEN BİLGİ VERİN
Vali Ata açıklamasında, Valilik veya Valilik yetkililerinin adı ve unvanları kullanılarak yapılan taleplerin yerine getirilmemesini istediği açıklamada, "Valilikle ilgisi bulunmayan talep sahipleri hakkında, adli ve idari yollardan yasal işlem başlatılmak üzer en kısa sürede Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulması, güvenlik birimlerine veya Valilik Özel Kalem Müdürlüğüne bilgi verilmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte vali uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN