Melih ABİ: Reşatbey'de ekmek satış büfemizi geri istiyoruz

Giriş Tarihi: 12.5.2014
Adana'dan iki şikayet var. Birincisi emekli icra memuru Kerim Şimşek'ten bir faks aldım. Diyor ki; "Reşatbey'de cami yanında ve Stadyum yanında ekmek satış büfemiz vardı. Satışları da bir hayli yüksekti. Büyükşehir Belediyesi'nin ekmek büfesi, anlayamadığımız bir sebepten dolayı seçim öncesi kaldırıldı. Fırıncıların mı baskısı oldu, yoksa başka bir şeyden dolayı mı bilmiyoruz. Şimdi faaliyetini başka bir semtte sürdürüyor. Ekmek satış büfemizi yetkililerimizden geri istiyoruz. Lütfen fakir fukarayı ucuz ekmek almaktan mahrum bırakmasınlar. Reşatbey Mahallesi sakini olarak ekmek satış büfemizin cami yanına veya stadyum yanına tekrar konulmasını istiyorum. Seçim öncesinde neden kaldırıldığını sorgulamıyoruz ama hizmeti tekrar istiyoruz." Okurumuzun talebini köşeme taşıdım. Umarım ekmek büfesi eski yerine konur.

SİNEKLE MÜCADELE BAŞLAMALI
Adana'dan Serdar Develi isimli okurumuz mahalle sakinleri adına bize sorunu aktardı. Dumlupınar Mahallesi 38097 Sokak 8 Numara'da oturan okurumuz, "Aslında kendimin değil mahalle sakinlerinin en büyük sorunu olan sinek sorununu gündeme getirdim. Muhtarımıza toplu olarak şikayet ettik. Maalesef şu zamana kadar bir çözüm bulamadık. Lütfen bu sinek sorunumuz sona ersin. İlaçlama başlasın bizler de kurtulalım" dedi. Okurumuzun sinek şikayetini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

GÜLMECE
Öğretmen, tarih dersinde Hasan'a sordu: "Bana yüzyıl önce olmayan birkaç şey söyle." Hasan düşündü: "Örneğin ben yoktum." Öğretmen güldü. "Biliyorum senin olmadığını" dedi. Başka? "Örneğin siz de yoktunuz."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Reşatbey'de ekmek satış büfemizi geri istiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN