Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PTSB Başkanı Konukoğlu oldu

Pamuklu Tekstil Sanayicileri Birliği'nin (PTSB) Başkanlığına Sanko Holding Onursal Başkanı ve TOBB Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanı Abdulkadir Konukoğlu getirildi

Giriş Tarihi: 12.5.2014
Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu Pamuklu Tekstil Sanayicileri Birliği (PTSB) Başkanlığına seçildi. Birliğin tekstil sanayisi için önemine dikkat çeken Abdulkadir Konukoğlu, yeni dönemde ülke gerçekleri dikkate alınarak, sektörün çıkarlarını gösterecek çalışmalar hazırlayacaklarını, yapılan çalışmalara katkı sağlayacaklarını kaydetti.

YÖNETİM BELİRLENDİ

Gaziantep Sanayi Odası'nda (GSO) gerçekleştirilen genel kurulda, mevcut başkan Zeki Kıvanç aday olmazken, Yönetim Kurulu Başkanlığına TOBB Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanı da olan Abdulkadir Konukoğlu seçildi. Zeki Kıvanç, Mahmut Arıkan ve Mehmet Teymur başkan yardımcısı, Besim Özek ise muhasip üye olarak görev aldı.

SEKTÖRE DESTEK SAĞLIYOR

Abdulkadir Konukoğlu, PTSB'nin Türkiye tekstil ve konfeksiyon sektörü stratejik hedefleri bağlamında, Ekonomi Bakanlığı'nın hazırladığı Yerli Girdi Tedarik Stratejisi programı çalışmaları, kamu ihaleleri yerli malı tanımı, dampingli ithalata karşı koruma önlemleri kapsamında; sübvansiyon, gözetim, kota ve Dahilde İşleme Rejimi (DİR) mevzuatlarında sektöre büyük destek sağladığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PTSB Başkanı Konukoğlu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN