Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halı ihracatçıları liderliğe göz dikti

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birliği'nin 2104 yılı hedefi dünyanın bütün ülkelerine halı ihracatı yaparak lider olmak

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Dünya halı piyasalarını mercek altına alan Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı birliği piyasada daha etkin olabilmek için gerekli çalışmaları yaparak yeni projelerle tanıtım faaliyetlerini sürdürme kararı aldı. Seçimden sonra ilk kez toplanan yeni yönetim kurulu üyeleri arasında görev dağılımı da gerçekleştirildi.

GÜNDEM KONULARI KONUŞULDU

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği yeni yönetimi Selahattin Kaplan başkanlığında sektörü yakından ilgilendiren gündem maddelerini görüşmek için toplandı. Bu arada yönetime seçilenler arasında görev dağılımı da yapıldı. Selahattin Kaplan başkanlığındaki yönetimde Mehmet Harun Balat başkan yardımcılığı ve muhasip üyelik, İlyas Öztürkmen başkan yardımcılığı, Osman Demirci ise TİM delegeliği görevine getirildi. Diğer isimler halı sektör kurulu üyeliklerine seçildi.

'CANLILIĞI SÜRDÜRECEĞİZ'
Dünya'nın en önemli halı üretim merkezi haline gelen Gaziantep'in dünya liderliği elde edebilmesi ve ihracatın arttırılması yönündeki çalışmaların desteklenmesi için gerekli her türlü çalışmanın yapılması yönünde karar alan yönetim kurulu üyeleri 2014 yılında özellikle dünya halı piyasalarında daha etkin rol alınması gerektiğini vurguladı. Başkan Selahattin Kaplan "Gerek tanıtım, gerek pazar araştırmaları olmak üzere ürün geliştirme, AR-GE ve İnovasyon çalışmaları ve markalaşma yolunda üyelerimize destek sağlayacak geliştireceğimiz projelerle sektördeki canlılığın devamlılığını sağlayacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halı ihracatçıları liderliğe göz dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN